Tur Basket Bielsk Podlaski – Stal Stalowa Wola 74:90 (zdjęcia)

(jan)
Tur Basket Bielsk Podlaski – Stal Stalowa Wola 74:90
Tur Basket Bielsk Podlaski – Stal Stalowa Wola 74:90 Krzysztof Jankowski
Grającym co trzy dni koszykarzom Tura zabrakło sił w końcówce sobotniego meczu ze Stalą Stalowa Wola i ulegli gościom 74:90.

Jeszcze po trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili 65:59, ale wtedy ich gra się załamała. Sylwestrowi Kusowi odnowiła się kontuzja, potem Mateusz Bębeniec faulował po raz piąty i Tur został bez rozgrywającego.

- Zabrakło nam sił i mądrości – przyznawał po meczu trener Kamil Zakrzewski. – Przez kontuzję Kusa nie mieliśmy rotacji na jedynce. W czwartej kwarcie przestaliśmy grać zgodnie z założoną taktyką, a rywale wówczas zwietrzyli szansę na zwycięstwo.

Bielsk Podlaski, 19.03.2016 – II liga
Tur Basket Bielsk Podlaski – Stal Stalowa Wola 74:90 (19:16, 24:18, 22:25, 9:31)
Sędziowali Adam Kołoszewski i Bogusław Słupczyński.
Widzów 260.
Tur: Mateusz Bębeniec 13 (3/7x3, 4 as), Dmitruk 0, Zabielski 8 (4 as, 6 zb), Kuczyński 20 (7 zb), Bajtus 19 (12 zb) oraz: K. Jóźwiuk 9 (1/4x3), Kus 5, J. Jóźwiuk 0.
Stal: Zaguła 21 (1/2x3, 4 as), Partyka 22 (2/5x3, 6 as), Konieczny 12 (4/10x3), Nowak 7 (1/2x3), Galewski 15 (8 zb) oraz: Pietras 7, Pawlus 4, Kułaga 2, Łabuda 0.