Tur Basket Bielsk Podlaski nie dał szans akademikom z Kielc. Porażka Żubrów ze Zniczem Pruszków

Koszykarze Żubrów Chorten Białystok zajmują drugie miejsce w tabeli II ligi
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok zajmują drugie miejsce w tabeli II ligi Wojciech Wojtkielewicz
W 9. kolejce II ligi koszykarzy nasze drużyny zagrały ze zmiennym szczęściem. Tur Basket Bielsk Podlaski pewnie pokonał AZS UJK Kielce 96:73. Natomiast Żubry Chorten Białystok przegrały na wyjeździe z faworyzowanym Zniczem Basket Pruszków 62:77.

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski zdominowali akademików z Kielc od początku spotkania. Mecz rozpoczął się od celnego rzutu za trzy punkty Aarona Weresa. Gospodarze uzyskali wyraźną przewagę w końcówce pierwszej kwarty, którą zakończyli wygraną 25:15. Do przerwy podopieczni trenera Piotra Bakuna utrzymali 10-punktową przewagę 43:33. W trzeciej kwarcie powiększyli ją do 24 punktów 71:47. W meczu zadebiutowali na drugoligowym parkiecie Bartosz Andrzejczuk i Kacper Korneluk. Najskuteczniejszym koszykarzem Tura był Łukasz Kuczyński, który zdobył 35 punktów. Bielszczanie wygrali 96:73.

W Pruszkowie koszykarze Żubrów Chorten Białystok zagrali z faworyzowanym Zniczem. Gospodarze w 15 minucie osiągnęli 10-punktową przewagę 34:24, a po pierwszej połowie prowadzili z białostoczanami 48:37. Znicz nie pozwolił dogonić się Żubrom i wygrał 77:62.

Tur Bielsk Podlaski — AZS UJK Kielce 96:73 (25:15, 18:18, 28:14, 25:26)
Tur Basket: Wróblewski 8, Marczuk 8, Grigoruk 13, Weres 4, Karasiewicz 4 oraz: Krakowiak 5, Korneluk 2, B. Andrzejczuk, Urbański 17, Kuczyński 35.

Znicz Basket Pruszków - Żubry Chorten Białystok 77:62 (22:17, 26:20, 13:14, 16:11)
Żubry Chorten: Rapucha 3, Bombrych 8, Jaworski 18, Misiewicz 11, Zabielski 14 oraz Kamiński, Milewski 5, Niewiński 3.