Trzecia Polka za burtą turnieju w Madrycie. Nieudany mecz Rosolskiej i Flipkens

Mateusz Pietras
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Sylwia Dąbrowa
Polsko-belgijski duet Alicja Rosolska i Kristen Flipkens przegrał z meksykańsko-rosyjską dwójką Giuliana Olmos i Aleksandra Panowa 1:6, 5:7 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 w Madrycie.

Podwójne przełamanie rywalek

W czwartym gemie pierwszego seta doszło do pierwszego przełamania - niestety, to Rosolska i Flipkens straciły punkt przy własnym serwisie. Drugi sukces Meksykanki i Rosjanki miał miejsce w szóstym gemie. Co prawda chwilę później duet z naszą tenisistką w składzie miał okazję na częściowe odrobienie strat, nie wykorzystał jednak break pointa, a tę część spotkania ostatecznie przegrał 1:6.

Po wyrównanym początku drugiego seta, w którym punkty dopisywały na koncie wyłącznie serwujące, Rosolska i Flipkens zdołały zyskać przewagę przełamania. Przy stanie 5:2 dla Polki i Belgijki wydawało się, że ta część meczu padnie ich łupem, rywalki nie złożyły jednak broni, nie tylko odrobiły stratę, ale już do zakończenia spotkania wygrały wszystkie gemy (7:5).

Trudne rywalki w drugiej rundzie

Doświadczonej polskiej deblistce nie wiedzie się w tegorocznych turniejach WTA. Rosolska, która na korcie tworzyła duety z różnymi tenisistkami, w ciągu czterech miesięcy rozegrała czternaście meczów i aż dziewięć z nich zakończyło się porażkami. W dodatku w żadnych zawodach w 2023 roku nie udało się wygrać więcej niż jednego spotkania.

Olmos i Panową, które w sobotę pokonały polsko-belgijską dwójkę, czeka teraz znacznie trudniejsze zadanie - zmierzą się bowiem z amerykańskim duetem Jessica Pegula i Coco Gauff, które w Madrycie są najwyżej rozstawionym deblem w turnieju.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani