Trwa fatalna seria futsalistów MOKS. Białostoczanie nie potrafią wygrać od ponad miesiąca

Kamil Gołaszewski
Futsaliści MOKS (białe koszulki) przeżywają ostatnio kryzys
Futsaliści MOKS (białe koszulki) przeżywają ostatnio kryzys Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Trudne tygodnie przeżywają futsaliści MOKS Słoneczny Stok Białystok. Podlasianie przegrali piąty mecz z rzędu w ekstraklasie, tym razem w Chojnicach z Red Devils 1:5.

- Nie bylibyśmy sobą, żebyśmy nie zafundowali sobie i kibicom niepotrzebnych nerwów. Była szansa na zapewnienie sobie utrzymania znacznie wcześniej, a tak do końca musimy być czujni. Mamy do siebie duże pretensje o grę w ataku, bo strzelamy mało goli - mówi Adrian Citko, grający trener podlaskiej drużyny.

Potyczka z Red Devils niewiele różniła się od poprzednich czterech starć białostockiego zespołu w ekstraklasie. Dużo strzałów na bramkę rywala, wyrównana gra, tylko wynik się nie zgadza. W pierwszej połowie rywalizacji w Chojnicach goście częściej zagrażali bramce przeciwnika i nic nie wskazywało, że po zmianie stron przyjezdni będą przeżywali kolejny dramat. Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się w 27. minucie. Dobrą akcją popisał się Witalij Kolesnik, który dryblingiem wymanewrował kilku defensorów MOKS i zagrał do idealnie wbiegającego Andrieja Burdiucha, a ten tylko dopełnił formalności. Chwilę później było już 2:0, a do siatki trafił Bernardo Cruz.

CZYTAJ: Białostoczanie na medal. Bo grunt to pasja i miłość do piłki

Białostoczanie próbowali wrócić do gry w 35. minucie po golu Citki, ale za chwilę było już 3:1 po kolejnym trafieniu Kolesnika. Przed końcowym gwizdkiem po wycofaniu bramkarza Słoneczni stracili jeszcze dwie bramki i ostatecznie wysoko przegrali.

Wyniki 14. kolejki

Red Devils Chojnice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Burdiuch (27), 2:0 - Cruz (29), 2:1 - Citko (35), 3:1 - Kolesnik (35), 4:1 - Kąkol (39), 5:1 - Burdiuch (39).

MOKS: Jendruczek - Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisniczenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski, Święciński.

FC Toruń - Pogoń Szczecin 5:1, Red Dragons Pniewy - Rekord Bielsko-Biała 1:4, AZS UŚ Katowice - Orzeł Futsal Jelcz Laskowice 2:4, AZS UG Gdańsk - Clearex Chorzów 2:4, Piast Gliwice - Gatta Zduńska Wola 5:2.

1. Rekord Bielsko-Biała 22 55 139:50
2. FC Toruń 22 47 62:49
3. Clearex Chorzów 22 45 95:56
4. Orzeł Jelcz-Laskowice 22 42 79:65
5. Gatta Zduńska Wola 22 37 81:73
6. Piast Gliwice 22 36 71:56
7. Red Dragons Pniewy 22 31 64:64
8. Red Devils Chojnice 22 25 63:88