Półfinał kadetom Chemika Bydgoszcz odjechał Metrem

(slaw)
Kadeci Chemika nie zdołali awansować do strefy medalowej.
W Proszowicach o mistrzostwo Polski walczą kadeci. Chemik Bydgoszcz w swojej grupie zajął 3. miejsce, a to oznacza, że nie zdobędzie medalu.

Chemik grał w grupie "B". Bydgoszczanie dość pechowo zaczęli mistrzostwa. Chociaż w środę prowadzili już w setach 2:0 przegrali ostatecznie z AKS V LO I Rzeszów 2:3. W zaciętym tie-breaku rzeszowianie wygrali 17:15.
W czwartek chemicy pokonali Wifamę Łódź 3:1. Ta wygrana pozwoliła zachować szansę na awans do czołowej "czwórki". Jednak dzisiaj podopieczni Tomasza Zaczka musieli pokonać Metro Warszawa, które także walczyło o półfinał. Pierwsze dwa sety były bardzo zacięte. Niestety, siatkarzom z Bydgoszczy zabrakło odrobiny zimnej krwi. W 1. secie prowadzili jeszcze 20:17, ale ostatecznie przegrali 23:25. Jeszcze bardziej emocjonująca była partia nr 2, którą Metro wygrało 29:27. Trzeba tu dodać, że chemicy zdołali wyciągnąć wynik z 19:23 do gry na przewagi. Dwa przegrane sety podłamały nieco siatkarzy z Kujawsko-Pomorskiego, bo w kolejnym nie podjęli walki. Przegrali go do 17, a całe spotkanie 0:3. Chemik będzie teraz walczył o miejsca 5-8.

Wyniki grupy "B": AKS V LO I Rzeszów - Chemik I Bydgoszcz 3:2 (-23, -16, 20, 19, 15), Metro Warszawa - Wifama Łódź 3:1 (19, -21, 23, 19), Chemik I - Wifama 3:1 (19, -22, 18, 22), AKS V LO I Rzeszów - Metro Warszawa 3:2 (19, -20, -21, 12, 11), Metro - Chemik I Bydgoszcz 3:0 (23, 27, 17), Wifama - AKS V LO I Rzeszów 0:3 (-18, -15, -12)

1. AKS V LO I Rzeszów 3 6 9:4
2. Metro Warszawa 3 5 8:4
3. Chemik I Bydgoszcz 3 4 5:7
4. Wifama Łódź 3 3 2:9

Komplet Jastrzębskiego Węgla

W grupie "A" najlepszy okazał się Jastrzębski Węgiel S.A., który odniósł trzy zwycięstwa tracąc przy tym zaledwie jednego seta. Drugie miejsce zajął AZS UMW I Olsztyn, trzecie RSC Czarni Radom, a czwarte Trefl Gdańsk S.A. I to właśnie z zespołem z Gdańska w sobotę o miejsce 5-8. zagra bydgoski Chemik.

Z kolej w półfinałach zmierzą się AKS V LO Rzeszów z AZS UMW I Olsztyn oraz Metro Warszawa z Jastrzębskim Węglem S.A.