Trening czyni mistrza

Adam Grodzki
Treningi prowadzone przez trenera Grzegorza Szerszenowicza są bardzo intensywne, ale mają na celu jak najlepiej przygotować zespół do walki na boiskach IV ligi Fot. Krzysztof Jankowski
Przygotowania do sezonu - Piłkarze bielskiego Tura z początkiem tego tygodnia rozpoczęli dwu tygodniowy obóz przygotowawczy przed kolejnym IV ligowym sezonem.

Zanim jednak rozpoczął się obóz, piłkarze w ubiegłym tygodniu grali mecz z MKS Mielnik, który będzie walczył w barażach o IV ligę. W zespole przyjezdnych wystąpili dobrze znani bielskiej publiczności zawodnicy: Piotr Pawluczuk, Stanisław Kowalewski i Piotr Mińko. Na boisku nikt nie odpuszczał i dochodziło do bardzo ostrych sytuacji. Po jednym starciu prowadzący te zawody sędzia odesłał na kilka miunut za linię boczną właśnie Pawluczuka oraz Mateusza Jakubowskiego, którym puściły nerwy.

Nowi zawodnicy

Od początku spotkania przycisnął bielski zespół. Piłkarze Tura dłużej utrzymywali się przy piłce i akcjami po skrzydłach próbowali stwarzać zagrożenie pod bramką MKS-u. Jednak dobrze dyrygowana przez Kowalewskiego obrona nie dopuszczała do groźnych sytuacji i bramki w pierwszej połowie nie padły.

Po przerwie gra się wyrównała i przeniosła się w okolice środka pola. Pierwszą groźną sytuację stworzył Tur, a dokładniej testowany w tym meczu 23-letni defensywny pomocnik Radosław Klepacki. Piłka po niesygnalizowanym strzale z dystansu trafiła w poprzeczkę bramki, której strzegł Mińko.

W tym spotkaniu wystąpiło dwóch innych zawodników, którzy prawdopodobnie wzmocnią bielski zespół. Są to: 27-letni kryjący obrońca Adam Greś i oraz 22-letni napastnik Kamil Wesołowski.

Błąd = gol

W 80. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił nasz zespół, do piłki dopadł Łępicki i oddał "strzał życia". Piłka z około 30 metrów wpadła w samo okienko. Przed końcowym gwizdkiem do remisu mógł doprowadzić Krzysztof Grodzki, ale precyzyjny strzał głową w długi róg w ostatniej chwili obronił bramkarz.

"Lepsi" kontra "słabsi"

Podczas weekendu zawodnicy rozegrali między sobą grę wewnętrzną. W pierwszej części zespół został podzielony na dwa zespołu. Pierwszy miał być teoretycznie lepszy, a drugi teoretycznie słabszy. Okazało się właśnie, że ten teoretycznie słabszy pokazał się z lepszej strony i choć nikt goli nie liczył, to właśnie "słabsi" wygrali.

W przerwie trener wyróżniających się zawodników z teoretycznie "słabszego" zespołu przeniósł do "lepszego" i w drugiej część spotkania zespół "lepszy" udowodnił swoją wyższość wygrywając zdecydowanie.

Grzegorz Szerszenowicz po zakończeniu gry nie szczędził słów krytyki dla zawodników, którzy jego zdaniem nie przyłożyli się zbytnio do gry i stwierdził, że “nie tak ma wyglądać zespół, jeśli ma walczyć o czołowe miejsca w lidze".

Treningi dwa razy dziennie

Od poniedziałku piłkarze mają obóz dochodzeniowy. Treningi odbywają się dwa razy dziennie. Pierwszy trening jest przed, a drugi po południu. Pogoda typowo tropikalna nie oszczędza zawodników, którzy podczas obozu zawodnicy pracują nad kondycją i motoryką.

Dzisiaj na boisku przy ul. Orzeszkowej, Tur rozegra mecz kontrolny z rywalem MKS-u Mielnik w walce barażowej o IV ligę - Iskrą Narew (godz. 17:30), a w sobotę - również u siebie - zmierzy się z Pogonią Łapy (godz. 16:00)

WYNIK

Mecz towarzyski - 11.07.2007 (środa) - godzina 17:30

Tur Bielsk Podlaski - MKS Mielnik 0:1 (0:0, 0:0)

Bramka: 0:1 K.Łempicki 80'

Tur: K. Osmulski - A. Greś, A. Naumczuk, P. Bierżyn, T. Golak, R. Klepacki, Kamil Jakubowski, M. Jakubowski, Karol Jakubowski, M. Szmurło, K. Wesołowski. Na zmiany wchodzili: A. Kiszko, K. Kiszko, D. Siemieniuk, K. Galimski, M. Niewiński, K. Grodzki, R. Buryło, M. Majkowski, R. Iwaniuk, K. Karpiesiuk.

MKS: P. Mińko - P. Kolejko, S. Kowalewski, D. Sypek, K. Miller, M. Sejbuk, D. Najdyhor, P. Pawluczuk, K. Łempicki, Ł. Bałazy, J. Żornaczuk. Na zmiany wchodzili: M. Koc, M. Baranowski.

Czerwone kartki: M.Jakubowski (Tur), P.Pawluczuk (MKS) - 17' (obaj za niesportowe zachowanie; po 5 minutach wrócili do gry)

Sędziował: Daniel Niemyjski (Bielsk Podlaski).
Widzów: ok. 50.

Grano 3x30 minut.