Adam Muśko
Ślepsk Malow Suwałki
Ślepsk Malow Suwałki Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Malow Suwałki przegrał 0:3 wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk.

Na wynik całego spotkania wielki wpływ miała sytuacja w pierwszym secie. Przez większość tej partii prowadzili gospodarze, ale w końcówce suwalczanie zdołali odrobić strat. Mało tego to Ślepsk Malow wyszedł nawet na prowadzenie (23:22) i miał piłki setowe. Niestety podopieczni Andrzeja Kowala nie wykorzystali swoich szans, a potem sytuacja zmieniała się kilkakrotnie. Zawodnicy z obu stron często mylili się w polu zagrywki i żaden zespół nie potrafił zakończyć seta. Ślepsk Malow nie wykorzystał ośmiu setboli. W końcu Tomas Rousseaux posłał piłkę w aut, a na prowadzenie 35:34 gospodarzy wyprowadził Bartłomiej Mordyl. Seta asem serwisowym zakończył Bartłomiej Lipiński.

- Jak się gra na przewagi do 36 punkt za punkt to na pewno szkoda tego seta. Ale tak się zdarza i trzeba wyjść na drugi set i znowu walczyć- powiedział Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow.

Niestety tak porażka w partii otwarcia miała wpływ na dalsze losy spotkania. W drugim secie goście byli tylko tłem dla Trefla. Ślepsk Malow ugrał tylko 14 punktów.

W trzecim secie suwalczanie jeszcze się podnieśli, ale na krótko. Od stanu 7:7 Trefl zdobył pięć punktów z rzędu (12:7) i do końca już kontrolował wynik. Ostatecznie gdańszczanie wygrali do 20.

- Można powiedzieć, że drugi set w ogóle nie odbył się. Trzeci nawet dobrze rozpoczęliśmy, ale też przegraliśmy. Cóż przegraliśmy z dobrym zespołem w jego hali. Ale tak na prawdę nie mamy czasu nawet o tym myśleć, bo zaraz mamy kolejny mecz -dodał Rudzewicz.

Ślepsk Malow poniósł pierwszą przegraną w tym sezonie w gościach, ale to już trzecia porażka z rzędu.

Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (36:34, 25:14, 25:20)