MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nordic walking w woj. wielkopolskim. Gdzie wybrać się w weekend 1 - 2 czerwca. TOP 3 trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. wielkopolskim warto trenować w wielu miejscach. Jednak zachęcamy do wybrania ścieżek, które polecają inni mieszkańcy. We współpracy z Traseo mamy dla Was 3 atrakcyjne trasy nordic walking w woj. wielkopolskim. Co tydzień proponujemy Wam nowy zestaw szlaków do wyboru. Przekonaj się, jakie trasy przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Ścieżki nordic walking w woj. wielkopolskim

Jakie ścieżki nordic walking w woj. wielkopolskim polecają mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, dzięki której każdy może zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Razem z Traseo proponujemy Wam 3 ciekawe szlaki nordic walking w woj. wielkopolskim. Znajdź najbardziej atrakcyjną dla siebie.

Nim wyruszysz, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 01 czerwca w woj. wielkopolskim ma być od 17°C do 23°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 0% do 97%. W niedzielę 02 czerwca w woj. wielkopolskim ma być od 17°C do 20°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 26% do 83%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Bydgoszcz

  • Początek trasy: Kłecko
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 37,28 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 38 min.
  • Przewyższenia: 136 m
  • Suma podejść: 2 842 m
  • Suma zejść: 2 835 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Wielogorski

Spacer po Bydgoszczy, przejazd komunikacją miejską na Fordon, powrót tramwajem na dworzec Wschód.
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak im. T. Janickiego (Bydgoszcz - Osielsko) - Pieszy Żółty ver. 2017

  • Początek trasy: Kłecko
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 9,41 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 10 min.
  • Przewyższenia: 63 m
  • Suma podejść: 225 m
  • Suma zejść: 174 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca JJ_Active

Bydgoszcz Brdyujście – ul. Zamczysko 5 km- skarpa myślęcińska panorama osiedla leśnego 6 km – Osielsko dawny cmentarz ewangielicki 8 km – kościół z XIX w. węzeł szaków – Osielsko 10 km.

Szlak dosyć dobrze oznakowany i przy tym łatwy. Za torami tramwajowymi (Brdyujście) gwałtownie skręca w las i przez około 100 m wiedzie przez "chaszcze" różnego rodzaju zielska (nie widać ścieżki). Dalej już nie ma żadnych problemów technicznych.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Do Wiatraka

  • Początek trasy: Rydzyna
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 9,19 km
  • Czas trwania marszu: 49 min.
  • Przewyższenia: 166 m
  • Suma podejść: 780 m
  • Suma zejść: 751 m

KazimierzDolny poleca tę trasę na marsz

Trasa dość prosta bez stromy podjazdów - nadaje się bo zabrać na nią dzieci, a nawet wózek.
Osada rybacka Mięćmierz wraz z przeniesionym tam Wiatrakiem jest niczym żywy skansen i absolutnie koniecznym punktem na mapie kazimierskich wycieczek. Z rynku kierujemy się w wąwóz "Plebanka" by ulicą słoneczną dojść na Albrechtówkę, gdzie z punktu widokowego rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama na Mięćmierz oraz Rezerwat Przyrody "Krowia Wyspa". W centrum Mięćmierza kierujemy się w lewo w kierunku Okala. Gdy dotrzemy do Okala kierujemy się w prawo drogą, która zaprowadzi nas prosto do Wiatraka. Od wiatraka schodzimy prosto do Mięćmierza, przy studni kierujemy się w lewo w stronę Wisły i ścieżką wzdłuż niej dojdziemy do Bulwaru Wiślanego a nim do Rynku w Kazimierzu.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto uprawiać nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przy zachowaniu prawidłowej techniki, będzie przynosić wiele korzyści. Uprawianie tego sportu może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Nordic walking to aktywność, która rzadko kończy się kontuzjami, więc jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Wielkopolska dla fanów nordic walking. Pomysły na wycieczki pełne wrażeń

Na wycieczki nordic walking po Wielkopolsce proponujemy szlak budowli i kościołów drewnianych. Podążając tą trasą, połączycie wędrówki ze zwiedzaniem mniej znanych, a wyjątkowo uroczych zabytkowych obiektów. Na szlaku zobaczycie m.in. śliczne drewniane kościoły w Wełnie, Potulicach czy Obornikach, zabytkowe wiatraki (np. w Osiecznej), unikalny pałacyk myśliwski w Antoninie, dwór w Koszutach, a nawet całe skanseny dawnej zabudowy drewnianej w Russowie i Dziekanowicach.

Jeśli szukacie ciekawej trasy niedaleko Poznania, zaplanujcie wycieczkę do rezerwatu przyrody Meteoryt Morasko. Nawet nie musicie opuszczać stoicy Wielkopolski, by tam dotrzeć – rezerwat znajduje się na Morasku w północnej części Poznania, przez co świetnie nadaje się na niedługie weekendowe wycieczki. Jak wskazuje nazwa, główną atrakcją są tu kratery meteorytów sprzed 5 tys. lat. Wiele z nich zalała woda i dziś przypominają raczej nieduże okrągłe jeziorka, ale nich was to nie zmyli – ziemia rezerwatu usiana jest odłamkami meteorytów. Największy fragment kosmicznej skały, jaki kiedykolwiek tu znaleziono, waży 261 kg i jest oficjalnie najcięższym meteorytem, znalezionym kiedykolwiek w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski