MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trasy nordic walking w woj. podlaskim. Gdzie warto iść w weekend 5 - 6 października. TOP 3 trasy

Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. podlaskim da się uprawiać niemal wszędzie. Ale zachęcamy do wybrania szlaków, które polecają inni. Wspólnie z Traseo mamy dla Was 3 uczęszczane trasy nordic walking w woj. podlaskim. Co tydzień proponujemy Wam nowy zestaw szlaków do wyboru. Zobacz, jakie trasy przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Trasy nordic walking w woj. podlaskim

Które trasy nordic walking w woj. podlaskim polecają mieszkańcy? My już to wiemy.

Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy może śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo proponujemy Wam 3 krajobrazowe ścieżki nordic walking w woj. podlaskim. Znajdź najbardziej atrakcyjną dla siebie.

Nim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 05 października w woj. podlaskim ma być od 8°C do 11°C. Nie powinno padać. W niedzielę 06 października w woj. podlaskim ma być od 7°C do 11°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 3% do 39%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Puszcza Knyszyńska w dniu 08.02.2014 i stary młyn w Bobrowej Dolinie

  • Początek trasy: Wasilków
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 11,41 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 55 min.
  • Przewyższenia: 72 m
  • Suma podejść: 426 m
  • Suma zejść: 413 m

RoweremPoPodlasiu poleca tę trasę na marsz

Puszcza Knyszyńska w dniu 08.02.2014 i stary młyn w Bobrowej Dolinie. Piękna pogoda, bardzo ciekawe miejsca do zobaczenia - szczególnie młyn w Bobrowej Dolinie z 1812 roku. Spotkaliśmy przy młynie właściciela i pokazał nam "skarby sprzed ponad 150 lat" .Wow, była to niezła jazda w przeszłość (może na filmiku coś będzie lepiej widać). Młyn działał jeszcze podczas drugiej wojny światowej. Polecam wszystkim obowiązkowo odwiedzić to miejsce, bo być może już niedługo go już nie nie będzie. pozdrawiamy właściciela młyna i dziękujemy za możliwość zajrzenia do wnętrza. :)
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌲🌤️ Trasa nordic walking: BRZEZINY KAPICKIE

  • Początek trasy: Knyszyn
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 9,23 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 5 min.
  • Przewyższenia: 5 m
  • Suma podejść: 3 m
  • Suma zejść: 8 m

Amatorom nordic walking trasę poleca Turystyka

Miejsce: Brzeziny Kapickie; szlak turystyczny BPN czerwony: fragment wzdłuż Kanału Kapickiego oraz polana przy leśniczówce.
Atrakcje: Trasa ścieżki rozpoczyna się na polanie przy leśniczówce dalej przebiega ww. fragmentem szlaku czerwonego poprzez bagienny las (głównie brzozy i olsze) wzdłuż kanału Kapickiego. Atutem ścieżki jest jej wymiar edukacyjny - wzdłuż trasy ustawionych jest kilka tablic edukacyjnych opisujących poszczególne walory przyrodnicze widziane w najbliższym otoczeniu ścieżki. Są to informacje nt. bagiennych brzezin i występujących w nich roślinach i zwierzętach (opisy ekologii bobra, łosia, wybranych gatunków ptaków). Na końcu ścieżko usytuowana jest mała czatownia, z której przy odrobinie szczęścia można podglądać łosie lub ptaki drapieżne polujące na bagiennych łąkach. Wrażenia z wycieczki można podsumować przy ognisku na polanie przy leśniczówce, na której znajduje się zadaszona wiata.
Jak dotrzeć: Z Goniądza można udać się tam rowerem lub samochodem (wytrawni piechurzy mogą sobie zrobić spacer; z Goniądza do mostku na kanale przy leśniczówce - 7 km). Kierujemy się w stronę Wólki Piasecznej i dalej w kierunku leśniczówki. Przy mostku na kanale zostawiamy samochód; dalej udajemy się pieszo lub rowerem (uwaga: szlak miejscami uszkodzony przez bobry, w pełni sezonu dużo wegetacji). Dystans: od mostku do końca lasu i z powrotem ok. 7 km, czas wyprawy pieszej to 2-4 h, wyprawy rowerowej (trasa trudna - droga miejscami wyboista) do 2 h.
Uwaga! Zanim wyruszysz na szlak miej pewność, że posiadasz bilety wstępu do BPN. W Punkcie Informacji Turystycznej w Osowcu Twierdzy (w innych miejscach sprzedaży komisowej) można zakupić przewodnik po ścieżce
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Po Suwalskim Parku Krajobrazowym

  • Początek trasy: Sejny
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 13,8 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 37 min.
  • Przewyższenia: 89 m
  • Suma podejść: 877 m
  • Suma zejść: 893 m

Amatorom nordic walking trasę poleca RoweremPoPodlasiu

Piesza wędrówka po Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Z netu o nim: "Suwalski Park Krajobrazowy (SPK) jest najstarszym parkiem krajobrazowym w Polsce, utworzony 12 stycznia 1976 roku na mocy uchwały Nr III/14/76 Wojewódzkiej Rady Narodowej w Suwałkach, celem ochrony unikatowego krajobrazu polodowcowego, szczególnych wartości przyrodniczych i geologicznych. Park położony jest na Pojezierzu Północnosuwalskim, które stanowi przykład krajobrazu polodowcowego z licznymi wzniesieniami morenowymi, wzniesieniami kemowymi, dolinami rzecznymi, nieckami jezior oraz głazowiskami.

Charakterystyczne miejsca w parku to:
jezioro Hańcza,
głazowisko Łopuchowskie,
głazowisko Bachanowo,
wiszące torfowisko znajdujące się nad zachodnim brzegiem jeziora Jaczno.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto uprawiać nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przy zachowaniu prawidłowej techniki, będzie przynosić wiele korzyści. Uprawianie tego sportu może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Nordic walking to aktywność, która rzadko kończy się kontuzjami, więc jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Poznaj tajemnice podlaskiej natury

Polska „kraina tajemnic”, czyli woj. podlaskie – jakże nie zakochać się w tym regionie? Gęste lasy, rzeki wijące się niczym wstążki, torfowiska i kładki prowadzące przez ich zakamarki to tylko kilka powodów, dla których woj. podlaskie od lat uwielbiane jest przez turystów. Skarby słynnej Puszczy Białowieskiej, połączone z resztą terenów dzięki powstałym tam szlakom turystycznym, oczarują was od pierwszego wejrzenia. Za cel waszej wędrówki z kijkami możecie również obrać oszałamiające ścieżki Puszczy Knyszyńskiej (m.in. rezerwat Krzemianka, zalew Wyżary) lub urokliwe uliczki Białegostoku, Tykocina lub Supraśla.

Sprawdź najciekawsze atrakcje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny