Transnarodowy System Brokerów Innowacji GoSmart BSR pomaga firmom w budowaniu konkurencyjności

Materiał informacyjny brokerzy innowacji GoSmart
Obecnie przedsiębiorstwa szukają możliwości zwiększenia przewagi konkurencyjnej zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Jest to oczywiste, bo każda z nich istnieje, aby generować zysk jej właścicielom. W tym procesie bardzo istotne jest wskazanie, skąd pochodzą przewagi każdego przedsiębiorstwa nad konkurencją.

Najefektywniej można to zrobić, wykorzystując metodę opartą na koncepcji łańcucha wartości - pozwala ona wskazać te działania w firmie, w których następuje dodanie wartości dla klienta i te, które w żadne sposób nie wpływają na końcową wartość lub wręcz ją obniżają. Czyli przy opracowywaniu przez przedsiębiorstwo propozycji wartości powinno się uwzględniać nie tylko preferencje klientów, ale również możliwości przedsiębiorstwa, wynikające z posiadanych przez nie zasobów i umiejętności.

W zdefiniowaniu powyższych informacji pomoże nam identyfikacja oczekiwań klientów, analiza procesów firmy, analiza kosztów procesów, ocena zasobów i kompetencji naszej firmy oraz badanie relacji przedsiębiorstwa z otoczeniem biznesowym. W przypadku analizy globalnego łańcucha wartości warto zwrócić szczególną uwagę na wpływ międzynarodowych sieci powiązań między firmami i to, w jaki sposób oddziałują one na podejmowane przez nas działania biznesowe.

Przeprowadzenie powyższych analiz ułatwi przedsiębiorcom na pewno przyłączenie się do międzynarodowego systemu kojarzenia partnerów. Transnarodowy System Brokerów Innowacji GoSmart BSR (TIBS)– to sieć brokerów zlokalizowanych w rejonie Morza Bałtyckiego, świadczących usługi kojarzenia partnerów międzynarodowych w siedmiu krajach (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Dania i Niemcy) właśnie w oparciu o łańcuch wartości. System wspiera firmy w wychodzeniu na rynki zagraniczne poprzez sieć powiązań między firmami, instytucjami biznesu, nauki i administracji oraz wymianę innowacyjnych rozwiązań technologicznych i wiedzy na arenie międzynarodowej.

Firmy przystępujące do sieci TIBS otrzymują indywidualną diagnozę w oparciu o łańcuch wartości, co może przyczynić się do obniżenia kosztów działalności i zwiększenia efektywności przedsiębiorstwa. Na podstawie analizy potrzeb proponowane są rozwiązania szyte na miarę, a także wsparcie na każdym etapie budowania relacji partnerskich z podmiotami zagranicznymi. Dzięki zastosowaniu tej analizy, przedsiębiorca jest w stanie ocenić wartość, jaką może wytworzyć dla swoich klientów, np. niższą cenę, wyższą jakość, krótszy termin dostawy.

- Jest to jedna z wielu usług, jakie możemy zaoferować naszym firmom, które chcą zdobywać rynki zagraniczne, zachęcam więc do skorzystania z narzędzi pomagających w badaniu własnego łańcucha wartości poprzez współpracę z międzynarodową siecią TIBS – przekonuje Anna Wrzesińska z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Transnarodowy System Brokerów Innowacji GoSmart BSR pomaga firmom w budowaniu konkurencyjności

Brokerzy innowacji zaangażowani w funkcjonowanie międzynarodowej sieci TIBS spotkali się na początku maja w Wilnie by porozmawiać na temat możliwości współpracy i poszukiwania partnerów dla firm ze swoich regionów. Do sieci zgłosiło się m.in. kilku podlaskich przedsiębiorców żywo zainteresowanych wymianą kontaktów z firmami, które zidentyfikowali w łańcuchu wartości swojego biznesu jako kluczowe. Nabór do sieci jest otwarty, a zgłoszenia przyjmowane są w trybie ciągłym. Wystarczy zgłosić się do brokera innowacji w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego i umówić się na spotkanie.

Transnarodowy System Brokerów Innowacji GoSmart BSR pomaga firmom w budowaniu konkurencyjności

Zapraszam do kontaktu: Anna Wrzesińska,
[email protected], +48 604 079 373

Transnarodowy System Brokerów Innowacji GoSmart BSR pomaga firmom w budowaniu konkurencyjności

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny