Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Transition Technologies rozważa, na który parkiet giełdowy wejść

ISBNews
Grupa kapitałowa Transition Technologies bardziej skłania się ku docelowemu debiutowi na giełdzie zachodniej niż na GPW w Warszawie, poinformował ISBnews.tv prezes Konrad Świrski. Zakłada on ponad 220 mln zł tegorocznych przychodów Grupy.

- Firma rośnie i musi mieć strategię, uwzględniającą ścieżkę rozwoju m.in. poprzez debiut giełdowy. Kwestią przyszłej decyzji pozostaje czy będzie giełda warszawska, czy parkiet zagraniczny, jak np. CTO w Londynie. Sektor informatyczny na giełdach wydaje się jednak bardziej dynamiczny za granicą. Na GPW, IT ma słabszy okres - powiedział ISBnews.tv Świrski. - Zdecydowanie lepsze wyceny są za granicą. Jednak, aby tam szukać inwestorów, trzeba być wyraźnie większą firmą. Dziś Grupa mogłaby wejść na rynek podstawowy GPW, ale chcemy się z tym wstrzymać i przekonać, czy nie lepszym rozwiązaniem jest wejście na parkiet zagraniczny.

Świrski podkreślił, że Transition Technologies, zawsze opierała swoją działalność o umowy dla rynków międzynarodowych. Globalne firmy wynajmowały specjalistów Grupy do budowania oprogramowania. Jednocześnie firma opracowywała własne rozwiązania, sprzedawane w kraju i zagranicą.

Zaznaczył także, że jego firma umie znajdować grupy programistyczne, szkolić, następnie wynajmować do specjalnych prac, stale rozbudowując portfolio autorskich produktów. To ważny rynkowy trend, tym bardziej że obecnie największe kontrakty rządowe bazują na leasingu specjalistów.

- TT jest przyzwyczajone do właśnie takiego modelu działania. To pozwoli Grupie wygenerować ponad 220 mln zł przychodów w tym roku - wskazał prezes TT.

Działalność GK TT bazuje na dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań dla rynku energii, rynku gazu, a także przemysłu. W międzyczasie firma rozszerzyła zakres swoich usług IT o innowacyjne systemy dla farmacji i ochrony zdrowia. Jednak jak podkreślił prof. Świrski, znakiem rozpoznawczym TT w dalszym stopniu będą rozwiązania dla systemów przemysłowych, działających w czasie rzeczywistym.

Prezes TT wskazał także na dynamikę zmian polskiego sektora IT. - Historycznie był podzielony na dwie części. Z jednej strony jest to praca głównie dla klientów zagranicznych, czyli centrum outsourcingowe dla globalnych firm. Z drugiej zaś mamy sektor publiczny, który jest zdominowany przez wielkie kontrakty rządowe. Ten pierwszy kawałek rynku cały czas gwałtownie rośnie. Z kolei w sektor publiczny na ten moment ulega silnym przeobrażeniom - ocenił Świrski. Jego zdaniem, ze względu na dużą liczbę nieudanych kontraktów dla instytucji państwowych, dominuje teraz tendencja do przenoszenia wytwarzania oprogramowania i systemów IT do sfery publicznej.

- W związku z brakiem dostatecznej liczby programistów w jednostkach publicznych, są oni poszukiwani na zewnątrz. Paradoksalnie największe kontrakty rządowe opierają się o leasing specjalistów. To powoduje zmianę na rynku. Wykorzystują to firmy, które potrafią działać w tym modelu, a tracą te które były przyzwyczajone do wielkich rządowych kontraktów. W efekcie, z punktu widzenia TT obecna sytuacja na polskim rynku IT jest bardzo korzystna - podsumował prezes.

Transition Technologies
to polska firma informatyczna, która nieprzerwanie od 1991 roku tworzy
autorskie systemy informatyczne oraz nowoczesne rozwiązania techniczne dla krajowych i
międzynarodowych klientów – na swoim koncie ma m.in. wdrożenia w Ameryce Południowej i na
Bliskim Wschodzie. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach dla wybranych sektorów rynku: energetyki,
gazownictwa, przemysłu oraz biomedycyny. Firma swoją siedzibę ma w Warszawie, posiada też 8
ośrodków regionalnych w Polsce – w Białymstoku, Ostrowie Wielkopolskim, Olsztynie, Łodzi,
Kielcach, Koszalinie, Wrocławiu i Lublinie oraz przedstawicielstwo w Niemczech i filię w Stanach
Zjednoczonych. Transition Technologies zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników – od 2011 ich
liczba została podwojona. Firma posiada status Centrum Badawczo Rozwojowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny