Traf chciał, że większość kluczowych piłkarzy jest związana z Legią kontraktem do czerwca 2023 roku. O kim mowa? Jeszcze kilka miesięcy kontrakt mają ważny Josue, Filip Mladenović, Mattias Johansson, Bartosz Kapustka i Artur Jędrzejczyk. Ten styczeń więc jest ostatnim dzwonkiem dla klubu, by podpisać nowe umowy albo kogoś sprzedać, by na nim zarobić.
Nowe umowy dla dwóch kluczowych piłkarzy
Portal Piłka Nożna informuje, że Legia już podjęła rozmowy i doszła do porozumienia z Kapustką i Jędrzejczykiem. Umowy z piłkarzami mają zostać podpisane wkrótce. Ten pierwszy ma związać się z Legią kontraktem do czerwca 2026 roku, a Jędrzejczyk podpisze z Legią umowę do czerwca 2024 roku.

Wciąż nie wiadomo co z trójką wymienioną wyżej. Dyrektor sportowy Jacek Zieliński w wywiadzie dla Prawdy Futbolu wyznał szczerze, że najtrudniejsza sytuacja jest z kapitanem Legii, Portugalczykiem Josue. - Agent zawodnika zna jego oczekiwania i zdaje sobie sprawę z tego, że nie może ich spełnić żaden polski klub, w tym Legia. Takiego kontraktu jeszcze nie było i długo, długo nie będzie - przyznał Zieliński.
Co do Mladenovica, to sam przyznał, że nie wyklucza, że przy Łazienkowskiej gra swój ostatni sezon. - Brzmi to realnie, bo mam jeszcze tylko pięć miesięcy kontraktu z klubem, ale nie wiem co mogę na ten temat powiedzieć. Dyrektor sportowy Legii już rozmawiał z moim menedżerem, zobaczymy co się wydarzy - powiedział Serb na łamach portalu Legia.net.
Sprawa Johanssona wydaje się najprostsza: Szwed otrzymał zielone światło na transfer i nikt go w Legii nie zatrzymuje. Przed Nowym Rokiem piłkarz rozmawiał ze szwedzkim AIK Fotboll, ale nie osiągnięto porozumienia.
Do Legii w tym oknie nikt nowy nie trafił i najprawdopodobniej nie trafi. Powodem jest pusta kasa. Klub testował koreańskiego pomocnika Jin-hyun Lee, ale nie zdecydował się go pozyskać.
Transfery Legii Warszawa - styczeń 2023
- Przyszli: -
- Odeszli: Kacper Skwierczyński (Ruch Chorzów, transfer definitywny), Kacper Skibicki (GKS Tychy, wypożyczenie)
- Przedłużyli kontrakty: Maciej Rosołek (do czerwca 2025)
TRANSFERY w GOL24
Polacy za granicą. Spezia to nie wyjątek. W innych klubach B...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Sony Xperia 1 IV 12/256GB Czarny
smartfon xperia 1 iv dysponuje najlepszymi rozwiąz…
kup teraz

Apple iPhone 14 Plus 256GB Żółty
Okres gwarancji: 12 miesięcyWyposażenie: iPhone z …
kup teraz

Doogee S98 8/256GB Czarny
Smartfony Doogee. Flagowy model Doogee S98 został …
kup teraz

Redmi 10C 4/128GB Zielony
Redmi 10C Szybkość i niezwykła wydajność dzięki Sn…
Reprezentacja Polski. Rzecznik PZPN o problemach w kadrze