Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Transakcje 2019. Karty kredytowe mają znów duże wzięcie, bo banki nareszcie rezygnują z zarobku na przewalutowaniach operacji

Zbigniew Biskupski
Zbigniew Biskupski
W przypadku korzystania z karty kredytowej za granicą największym problemem była konieczność uregulowania dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji.
W przypadku korzystania z karty kredytowej za granicą największym problemem była konieczność uregulowania dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji. Andrzej Wiktor / Polska Press
Dla posiadaczy kart kredytowych ważna jest nie tylko wysokość oprocentowania ewentualnego długu, ale i bezpieczeństwo transakcji oraz koszty związane np. z przewalutowaniem transakcji. Dlatego banki na tych dwóch polach poszukują coraz to lepszych rozwiązań. Obecnie można mówić o małym przełomie, który sprawił, że karty kredytowe wchodzą w fazę renesansu.

Wzrost zainteresowania kartami kredytowymi obserwowany w ostatnim czasie to przede wszystkim efekt poprawy ich funkcjonalności, a zwłaszcza dostosowania do bieżących potrzeb użytkowników. Karta kredytowa jest wygodnym instrumentem do płatności zagranicznych. I to zarówno wtedy, gdy regulujemy należność w czasie pobytu za granicą, jak i wtedy, gdy w zaciszu własnego mieszkania płacimy np. za towar nabywany w zagranicznym sklepie internetowym.

W przypadku korzystania z karty kredytowej za granicą największym problemem była konieczność uregulowania dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji. Bywało, że były one nawet dubeltowe, bo wydatek był np. przeliczany najpierw na euro, a potem z euro na dolary, jeśli tak stanowił regulamin korzystania z karty kredytowej.

Koszty przewalutowania pojawiały się także przy zakupach internetowych. Na szczęście, staje się to już historią.

Po okresie przejściowym, którym były karty walutowe, obecnie standardem staje się karta kredytowa, którą możemy płacić bez żadnych dodatkowych kosztów operacji przewalutowania nawet w ponad stu walutach różnych krajów.

Coraz lepiej rozwiązywane są też problemy bezpieczeństwa płatności internetowych. Do regulowania takich transakcji banki oferują klientom specjalne - dodatkowe lub jako usługa podstawowa - wirtualne karty płatnicze, także o charakterze kredytowym. Są one oferowane zarówno konsumentom, jak i firmom, które oddają je do dyspozycji pracowników regulujących służbowe wydatki. Wirtualne karty płatnicze ułatwiają przedsiębiorcom zarządzanie znacznymi wolumenami płatności w Internecie. Nie posiadają one formy plastikowej i funkcjonują wyłącznie w środowisku internetowym w ramach usługi Smart Data, która umożliwia klientowi samodzielne generowanie jednorazowego numeru karty do każdej transakcji, co zapewnia poufność danych i wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji. Taką kartę niedawno zaoferował swoim klientom - jako pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie - Alior Bank. Szybko staną się one jednak standardem, podobnie jak karty wielowalutowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Transakcje 2019. Karty kredytowe mają znów duże wzięcie, bo banki nareszcie rezygnują z zarobku na przewalutowaniach operacji - Strefa Biznesu

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny