Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Totem multimedialny z Malowa

Redakcja
Totem multimedialny z Malowa
Totem multimedialny z Malowa
To absolutna nowość w działalności Malow - znanego producenta mebli i wyrobów metalowych.

Multimedialne infokioski to pomysł, który narodził się na terenach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jej możliwościom przyglądają się firmy nawet z Chin.

Totem multimedialny – bo taka jest nazwa handlowa infokiosku – to urządzenie przeznaczone głównie do wyświetlania reklam i informacji wizualnych. Stawiany jest  wszędzie tam, gdzie przemieszcza się wiele osób (np. centra handlowe, czy dworce).

Spośród wielu podobnych konstrukcji na rynku, wyróżnia go ogromna liczba funkcji, jakie może pełnić. Wyposażony w dotykowy ekran, może stać się dla użytkownika interaktywnym urządzeniem, na którym samemu będzie można przeglądać informacje, czy zajrzeć do internetu. Decydując się na montaż w nim modułu wi-fi, infokiosk stanie się hot spotem, wokół którego będzie można cieszyć się z dostępu z sieci.

- Chcemy, żeby produkcja tych urządzeń była naszą „nową nogą” w firmie. Obserwowaliśmy rynek, zrobiliśmy jego badania i jesteśmy zdania, że warto zainwestować w tę branżę

– przekonuje Roman Kaleta, prezes Malow Sp. z.o.o.

Firma do zadania podeszła kompleksowo. Ze swojej struktury wyodrębniła spółkę , która tym się zajmuje – Malow Digital. Ta, nie tylko produkuje urządzenia, ale także je serwisuje, tworzy reklamy, które w nich są wyświetlane oraz nimi zarządza. Urządzenie może mieć praktycznie każdy wygląd i kolor.

Infokioski mogą być pionowe, ale też poziome. Mogą stać na specjalnym postumencie, ale też da się je zawiesić na ścianie. Ekran – jego wielkość też można zmieniać w zależności od potrzeby. Największe mają po 46 cali i wyświetlają obraz w technologii Full HD. Może być w nich zainstalowane oprogramowanie Windows, ale też popularny Android. A gdyby sprzęt trzeba było szybko gdzieś przetransportować, to można je w prosty sposób rozłożyć na mniejsze moduły.

- Na rynku chcemy wygrywać jakością, elastycznością produkcji i krótkim czasem realizacji zamówień. Nie boimy się konkurencji z Chin – dodaje prezes Kaleta.

Kilka dni temu suwalska firma ze swoimi urządzeniami pokazała się na prestiżowych niemieckich targach branży reklamowej „VISCOM”. Zrobiła furorę. Nawet firmy z Chin chcą współpracować z nimi na rynku europejskim.

- Bardzo się cieszę, że w suwalskiej strefie produkowane są tak innowacyjne urządzenia. To pokazuje jak wielki potencjał ukryty jest w naszym regionie, że są tu ludzie i firmy, które potrafią być liderami nowoczesności – zauważa Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Malow na suwalskim rynku działa od 15 lat. Przez ten czas w rozbudowę zakładu i nowoczesny park maszynowy, zainwestował prawie 70 mln zł. Początkowo spółka zatrudniała 80 osób, w chwili obecnej to jeden z największych pracodawców działających w Podstrefie Suwałki SSSE, zatrudniający prawie pół tysiąca osób, głównie z Suwałk i okolicy. Zakład jest rozlokowany na czterech hektarach z czego 1,5 ha to biuro, magazyny, produkcja i część logistyczna. Co roku prawie 60 proc. produkcji trafia na eksport.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna to jedna z 14 takich stref w Polsce, na których przedsiębiorcy działają na preferencyjnych warunkach. Spółka dysponuje w pełni uzbrojonymi terenami, na których można szybko rozpocząć budowę nowych firm i korzystać z ulg w podatku dochodowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny