Torfowy DrTusz Białystok zdobywcą Pucharu Polski w piłce błotnej!

(adek)
Torfowy DrTusz Białystok zdobywcą Pucharu Polski w piłce błotnej! Torfowy DrTusz Białystok
VIII edycja Pucharu Polski odbyła się w terminie 24 -25 sierpnia 2019 w mazowieckich Tomczycach nad Pilicą.

W turnieju wystąpiło 11 drużyn - 10 z Polski oraz gościnnie jedna z Białorusi. Torfowy DrTusz Białystok zwyciężył w swojej grupie, a następnie pokonał w ćwierćfinale drużynę BKS Roztocze Krasnobród. W półfinale przeciwnikami Torfowych byli zawodnicy z Baru Słoneczko. Po niezwykle wyrównanym meczu doszło do konkursu rzutów karnych, w których lepsza okazała się doświadczona drużyna z Białegostoku.

Dodatkowo w wielkim finale zameldowała się drużyna z Białorusi Kobryń-2. Doświadczenie obu drużyn gwarantowało że finał będzie niezwykle emocjonujący. Po piękny i wyrównanym meczu zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka. Z piekła do nieba zawodnicy Torfowy DrTusza z Białegostoku wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i pokonali Białorusinów 2:1. Trzecie miejsce zajęli organizatorzy Pucharu Polski Tarchośfiry Warszawa.

Dodatkowo MVP zawodów został kapitan białostockiego zespołu Tomasz Wawiernia.

Torfowy DrTusz Białystok to jedna z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych polskich drużyn piłki błotnej, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski oraz Mistrzowie Świata. Teraz również posiadacze Pucharu Polski.

Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej tuż tuż. Znów mnóstwo drużyn będzie gubić buty w błocie (zdjęcia)