Tomasz Hajto zdał egzamin kursu UEFA A

  Tomasz Hajto zdał egzamin kursu UEFA A

  (ted)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Tomasz Hajto zdał egzamin końcowy i uzyskał pozwolenie na prowadzenie drużyn w meczach II ligi, a warunkowo może otrzymać również pozwolenie na trenowanie Jagiellonii Białystok w ekstraklasie.
  Tomasz Hajto

  Tomasz Hajto ©Wojciech Wojtkielewicz

  Przymierzany do roli pierwszego trenera Jagiellonii Białystok Tomasz Hajto zrobił duży krok w kierunku uzyskania zgody na prowadzenie zespołu w ekstraklasie. 40-letni szkoleniowiec w czwartek zdał w Warszawie egzamin na licencję UEFA A.

  - To jeszcze nie oznacza, że Hajto będzie pierwszym trenerem, bo jego losy rozstrzygną się w piątek, podczas posiedzenia Komisji Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN - komentuje Agnieszka Syczewska, rzeczniczka prasowa Jagiellonii.

  Gremium, złożone z sześciu szkoleniowców, pod przewodnictwem Wojciecha Łazarka ma także dzisiaj wydać warunkową licencję UEFA Pro, Dariuszowi Dźwigale. W przypadku negatywnej opinii w sprawie Hajty, to właśnie Dźwigała ma zostać pierwszym trenerem.

  Tymczasem w klubie rozstrzygają się losy kolejnych piłkarzy. Prawdopodobnie wkrótce 3,5-letnią umowę z Jagiellonią podpisze Chorwat Luka Gusic, który w piątek ma pojawić się w Białymstoku.

  - Piłkarz rozwiązał już kontrakt ze swoim dotychczasowym klubem i jest wolnym zawodnikiem. Otrzymaliśmy nawet jego certyfikat - mówi Syczewska.

  Z Jagiellonią pożegna się natomiast Grzegorz Bartczak, z którym zostanie rozwiązany kontrakt. Jego los podzieli zapewne także Bartłomiej Grzelak, który choć jest piłkarzem żółto-czerwonych od roku, to nie zagrał w żadnym oficjalnym meczu.
  Ostatni sparing przed ligą białostoczanie zagrają w poniedziałek na boisku MOSP z trzecioligową Olimpią Zambrów (godz. 13).


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo