IMPREZY
  BIAŁYSTOK

  Tak się bawi Białystok!

  Rozwiń
  IMPREZY
  Zwiń

  Tak się bawi Białystok!

  Białostoczanie wiedzą jak się bawić. Oto ostatnie gorące imprezy

  Tomasz Duszyński – Impuls

  Tomasz Duszyński – Impuls

  Zdjęcie autora materiału

  Jerzy Doroszkiewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Tomasz Duszyński powieścią „Impuls” ucieszy wielbicieli alternatywnych wizji historii. Będzie i Józef Piłsudski i sławny jasnowidz Stefan Ossowiecki i katastrofa… pocisku transportowego.
  Dziennikarz (pracował w RMF FM i Radiu Aplauz), pisarz, scenarzysta gier komputerowych, a w wolnych chwilach maratończyk. Współtwórca wrocławskiego Tramwaju

  Dziennikarz (pracował w RMF FM i Radiu Aplauz), pisarz, scenarzysta gier komputerowych, a w wolnych chwilach maratończyk. Współtwórca wrocławskiego Tramwaju Gwiazd – wyjątkowego projektu wrocławskiej, ruchomej alei gwiazd, do której zapraszane były gwiazdy filmowe, muzyczne i sportowe. Debiutował zbiorem opowiadań „Produkt uboczny”. Od tamtej pory opublikował kilka powieści i kilkanaście opowiadań z gatunku fantastyki. Jest także autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz legend związanych z regionem, w którym mieszka. ©Wydawnictwo SQN

  Tak, bo oprócz tego, że Józef Piłsudski zwiedziony wizjami kontynuuje wojnę z Sowietami (jest rok 1932) i doszliśmy pod Moskwe, z drugiej strony walczymy z Niemcami (mamy Poznań, jest szansa zdobyć Breslau), to jeszcze dopadł Polskę kryzys paliwowy. Paromobile wyparły samochody, zaś między kontynentami latają wspomniane pociski transportowe. Międzynarodowe koncerny wspólne z grupą wpływowych szaleńców chcą przejąć władzę nad światem, ale będą do tego potrzebowali genialnego polskiego inżyniera.

  Ów inżynier skonstruował metalowego Golema – rodzaj zbroi, do której można wejść i poczuć się jak jakiś Superman, można taką armią ludzkich robotów sterować, o ile się znajdzie człowieka umiejącego wysyłać z mózgu odpowiednie impulsy.
  O tym, że nasz genialny inżynier wynalazł coś ciekawszego od elektroencefalografu nie warto nawet wspominać, bo i jego syn po części będzie w „Impulsie” cyborgiem. Walczą wywiady, walczą armie, ale jeśli coś spada z nieba na ziemię, to jednak nawet w świecie steampunku II RP to nie zamach, tylko błąd człowieka.

  Tomasz Duszyński sprawnie żongluje konwencją alternatywnej Polski lat 30. XX wieku włączając do swojej opowieści kilka genialnych steampunkowych wynalazków. Znając prawdziwą historię II RP zabawa przy czytaniu będzie jeszcze lepsza, ale fani gatunku jako takiego też powinni być usatysfakcjonowani.


  Katarzyna Bonda na Targach Książki w Białymstoku


  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka