Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To są Twoi osiedlowi radni

Redakcja

Beata ANTYPIUK, radna Ligi Polskich Rodzin. Urodzona w 1960 roku, jest z wykształcenia nauczycielką. Prowadzi poradnię rodzinną przy parafii. Ma piątkę dzieci. W radzie miejskiej jest pierwszą kadencję.
Z radną można spotkać się w czwartek, kiedy cały klub radnych LPR ma dyżur w swoim biurze przy ul. Grochowej. Dyżury są między godz. 16-17.30.
- Zdarza się jednak, że w tym samym czasie są jakieś komisje rady miejskiej, wtedy dyżur jest przekładany. Przed spotkaniem można upewnić się telefonicznie, czy dyżur się odbędzie - mówi Beata Antypiuk. Można zadzwonić na Grochową. Do biura poselskiego LPR: 742-86-21, 742-20-09. Z radną Antypiuk można umówić się także dzwoniąc do niej bezpośrednio na komórkę, tel. 501-546-455.

Jacek ŻALEK, radny niezależny: To jeden z najmłodszych radnych, urodzony w 1973 roku, kawaler. Z wykształcenia prawnik, pracuje w firmie rachunkowej. W Radzie Miejskiej pracuje już drugą kadencję.
Nie organizuje specjalnych dyżurów dla mieszkańców. - Ale jestem osobą na tyle popularną, że jak ktoś chce, to mnie znajdzie. Czy przez znajomych, ewentualnie przez parafię - mówi Żalek. Zainteresowanym pozostawia do dyspozycji numer swojego telefonu komórkowego: 502-151-370 oraz numer telefonu domowego 661-31-04.
- Kiedyś na osiedlu były organizowane dyżury, ale cieszyły się małym zainteresowaniem - dodaje Jacek Żalek.

Mirosław HANUSZ, radny klubu SLD-UP. Urodził się w 1960 roku w Bielsku Podlaskim, żonaty, dwoje dzieci. Z zawodu socjolog, obecnie prywatny przedsiębiorca, właściciel Agencji Gospodarczej "GIB" w Białymstoku. Przewodniczący rady wojewódzkiej Unii Pracy.
Z radnym można spotkać się w każdy czwartek, w biurze Unii Pracy przy ul. Rynek Kościuszki 22. Dyżur rozpoczyna o godz. 16. na spotkanie w innym terminie można umówić się telefonicznie, pod numerem. 740-47-46 (biuro UP).
- Mieszkańcy interesują się dyżurami. Bardzo często proszą o konkretne interwencje, są bardzo dobrze przygotowani, mają np. pełną dokumentację dotyczącą swoich sporów z urzędem miejskim. Często na dyżury przychodzą także osoby, które proszą o pomoc w znalezieniu pracy - mówi Mirosław Hanusz.

Michał KARPOWICZ, radny klubu SLD-UP. Pracuje w radzie już kolejną kadencję. Urodził się w 1959 roku, żonaty, ma dwie córki, wyższe wykształcenie, pracuje na Politechnice Białostockiej.
Z radnym można się spotkać w biurze SLD przy ul. św. Rocha. Ma tam dyżury, choć zdarza się czasami, że nie cieszą się wielkim zainteresowaniem. - Kilka razy było tak, że nikt nie przyszedł - przyznaje Michał Karpowicz. Jest jednak do dyspozycji mieszkańców w każdej chwili - można umówić się z nim na spotkanie telefonicznie - do dyspozycji mieszkańców jest jego telefon domowy: 663-39-53 oraz komórkowy: 505-044-883.
Andrzej MURASZKIEWICZ, radny Białostockiego Porozumienia Prawicy: urodzony w roku 1957, żonaty, troje dzieci, nauczyciel, w latach 1998-2002 radny AWS-Jedność-Dobro Wspólne, członek Ruchu Rodzin Nazaretańskich i Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego.
Dyżuruje raz w tygodniu w siedzibie klubu BPP przy ul. Skłodowskiej 3. Dyżury są w czwartki, od 16 do 18. Jeśli w tym czasie wypada jakaś komisja rady, dyżur jest odwoływany.
- Niestety, na dyżury przychodzi niewiele osób. Czasami ktoś kontaktuje się ze mną przez znajomych. Mój telefon domowy jest zresztą w książce telefonicznej - mówi Muraszkiewicz. Na spotkanie z radnym można umówić się dzwoniąc do domu: tel. 661-17-18 lub na komórkę: tel. 697-166-012.

Jan Kazimierz DęBSKI, radny Prawa i Sprawiedliwości: Urodził się w 1949 roku w Pieńkach, żonaty, dwoje dzieci. Jest emerytem, wcześniej pracował jako oficer Wojska Polskiego i na stanowisku szefa logistyki Brygady Zmechanizowanej.
Ma wyznaczony grafik dyżurów: spotyka się z mieszkańcami w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w godz. 16-18. Dyżury są w biurze senatora PiS Krzysztofa Jurgiela, przy ul. Sienkiewicza. Z radnym można też kontaktować się telefonicznie, tel. do biura senatorskiego to 742-30-37.
- Nie ma chętnych. Od początku kadencji przyszły może dwie osoby. Może ludzie nie wiedzą, może myślą, że radni niewiele mogą - zastanawia się Dębski. Przyznaje, że mieszkańcy osiedla go znają i częściej umawiają się z nim przez znajomych, a nawet zaczepiają na ulicy. Zapewnia, że można się z nim kontaktować także w domu, pod numerem tel. 663-39-01.

Marek KOZłOWSKI, radny Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący rady, urodzony w 1948 roku w Warszawie, żonaty, dwóch synów. Jest radnym od 1991 roku, w latach 1994 - 2002 był wiceprezydentem Białegostoku.
Jako wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Białegostoku ma stałe, cotygodniowe dyżury w Biurze Rady Miejskiej - w środy, między godz. 12 a 14. Zapewnia, że dodatkowo pojawia się na różnych spotkaniach, organizowanych np. przez spółdzielnię mieszkaniową, poświeconych np. tematyce bezpieczeństwa. Nigdy nie ukrywam też numeru swojego telefonu komórkowego, jest do dyspozycji mieszkańców - mówi Kozłowski. Można się z więc skontaktować z radnym dzwoniąc na numer 603-672-777.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny