To był pogrom. Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Farmutil Piła 0:3

Białostoczanki od początku nie potrafiły dokładnie przyjąć zagrywki  i tym samym miały kłopot z dokładnym rozgrywaniem akcji.
Białostoczanki od początku nie potrafiły dokładnie przyjąć zagrywki i tym samym miały kłopot z dokładnym rozgrywaniem akcji. fot. Anatol Chomicz
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok uległ na wyjeździe Farmutilowi Piła 0:3. Podlasianki rozegrały jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie Plus Ligi Kobiet i w całym meczu zdołały zdobyć zaledwie 54 "oczka".

Tylko 66 minut potrzebowały pilanki, by wziąć rewanż za porażkę 1:3, którą poniosły na początku sezonu w Białymstoku. U siebie były bezlitosne i obnażyły wszystkie braki Pronaru Zeto Astwy.

- Rywalki szykowały się szczególnie na ten mecz i zaskoczyły nas wielką determinacją i konsekwencją w grze - mówi Joanna Szeszko, kapitan akademiczek.

Białostoczanki od początku nie potrafiły dokładnie przyjąć zagrywki i tym samym miały kłopot z dokładnym rozgrywaniem akcji. Miejscowe uzyskały kilkupunktową przewagę, którą powiększyły pod koniec seta i pewnie wygrały do 18.

- Znakomicie grała w obronie Michela Teixeira, która podbijała większość piłek, a także parę razy zaatakowała tak, że byłyśmy bez szans - kontynuuje Szeszko.

Niestety, podobny przebieg miały pozostałe partie, w których białostoczanki tylko fragmentami grały na niezłym poziomie. Drugi set został przegrany do 20, a w trzecim pilanki pozwoliły zdobyć ledwie 16 punktów.

- Szkoda, że kończymy ten rok porażką, ale mam nadzieję, że poprawimy się w kolejnych meczach - kończy Szeszko.