Tenis stołowy. Zespół SBR Dojlidy nie przerwał serii porażek

UKS Dojlidy Białystok
Niestety, zupełnie nieudany był weekend dla tenisistów stołowych drużyny SBR Dojlidy Białystok. Białostoczanie ponieśli dwie porażki z Palmiarnią Zielona Góra 1:3 oraz DARTOM Bogorią Grodzisk Mazowiecki 0:3.

Początek piątkowego spotkania przebiegł zgodnie z planem. W pojedynku otwarcia zmierzyli się Sun Shiyu i Mateusz Zalewski. Zawodnik Dojlid wyraźnie zdominował swojego oponenta – grał pewnie i konsekwentnie, wygrał bez straty seta. W drugim meczu Tomasz Lewandowski przegrał 1:3 z Japończykiem Taisei Matsushitą. Walka była naprawdę wyrównana, sety rozstrzygały się w końcówkach. W trzecim pojedynku wieczoru spotkali się Daniel Górak i Kamil Nalepa. Daniel wygrał pewnie pierwszego seta, ale w drugim oddał Kamilowi Nalepie zbyt wiele inicjatywy i przegrał 7:11. W secie trzecim oraz na początku seta czwartego reprezentant Dojlid ponownie przejął kontrolę i doprowadził do wyniku 2:1 10:7. Niestety nie udało mu się wykorzystać żadnej z trzech piłek setowych – przeciwnik postawił wszystko na jedną kartę i zdobywał punkty bardzo agresywnymi i ryzykownymi zagraniami. Piąty set również należał do Kamila Nalepy, a Dojlidy musiały pogodzić się z wynikiem 1:2. Ostatnim pojedynkiem był mecz dwóch Azjatów – Suna Shiyu i Taiseia Matsushity. Chociaż wyraźnie widać było przewagę jakości w grze Japończyka, to nasz zawodnik stanął na wysokości zadania i podjął równą walkę. Pierwszego seta wygrał Taisei, drugiego wygrał Sun. W secie trzecim Chińczykowi zabrakło jednak precyzji w odbiorze serwisu i musiał uznać wyższość swojego rywala przegrywając 7:11.

- Chociaż Dojlidy zaliczyły kolejną porażkę, to ciężko mieć tym razem pretensje do zawodników. Pod względem sportowym mecz wyglądał znacznie lepiej niż poprzednie spotkania, ale zabrakło wykorzystania szans w kluczowych momentach – powiedział menadżer klubu, Piotr Anchim.

W niedzielnym spotkaniu SBR Dojlidy zagrały z mistrzem Polski DARTOM Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Pierwszy mecz Sun Shiyu
nie dokończył z powodu kontuzji. Z powodu bólu ramienia poprosił o przerwę w drugim secie pojedynku z Grekiem Gionisem Panagiotisem przy stanie 3:4. Zawodnik Dojlid dzielnie walczył do końca seta, który zakończył się grą na przewagi i zwycięstwem rywala 12:10. Do trzeciego seta Chińczyk już nie wyszedł.

Dwa kolejne pojedynki to konfrontacja młodości tenisistów z Grodziska Mazowieckiego z dużym doświadczeniem białostoczan. Wygrała młodość i DARTOM Bogoria pokonał białostoczan 3:0.

SBR Dojlidy Białystok – Palmiarnia Zielona Góra 1:3
Sun Shiyu – Mateusz Zalewski 3:0 (11:4, 11:7, 11:5)
Tomasz Lewandowski – Taisei Matsushita 1:3 (9:11, 11:7, 9:11, 10:12)
Daniel Górak – Kamil Nalepa 2:3 (11:5, 7:11, 11:7, 10:12, 7:11)
Sun Shiyu – Taisei Matsushita 1:2 (8:11, 11:8, 7:11)

SBR Dojlidy Białystok - Dartom Bogoria Grodxzisk Mazowiecki 0:3
Shiyu Sun - Gionis Panagiotis 0:3 (4:11, 10:12 i krecz)
Tomasz Lewandowski - Miłosz Redzimski 0:3 (7:11, 5:11, 8:11)
Daniel Górak - Michał Gawlas 1:3 (8:11, 7:11, 11:9, 6:11).