uks dojlidy białystok
SBR Dojlidy Białystok przerwały serię porażek i sięgnęły po bardzo cenne zwycięstwo nad groźną drużyną AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0. Swoje mecze wygrali Sun Shiyu, Tomasz Lewandowski i Patryk Zatówka. Kolejny meecz SBR Dojlidy Białystok zagrają już w niedzielę, 20 listopada na wyjeździe z Energą Manekin Toruń.

Tenisiści SBR Dojlidy Białystok w ważnym momencie pokonali AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0. W pierwszym spotkaniu Sun Shiyu pokonał Szymona Malickiego 3:1. W drugim meczu przełamał się Tomasz Lewandowski pokonując lidera zespołu z Trójmiasta byłego tenisistę Dojlid Wandżiego także 3:1.

W decydującym meczu, po dramatycznej końcówce i grze na przewagi w dwóch ostatnich setach, Patryk Zatówka pokonał Tomasza Tomaszuka 3:2.

Po serii dotkliwych porażek notujemy w końcu cenne zwycięstwo za trzy punkty z AZS Baltą Gdańsk. Patryk Zatówka i Tomek Lewandowski wygrali swoje pierwsze pojedynki w tym sezonie przed własną publicznością, co mam nadzieję przełoży się zarówno na ich lepszą grę jak i na większe zaangażowanie kibiców. Zwiększyliśmy swoje szanse na utrzymanie w lidze, ale niestety w piątkowej rundzie wiele drużyn z dołu tabeli również zdobyło punkty. Mimo wszystko bardzo cieszę się z tego wyniku i liczę, że będzie to początek nowego rozdziału dla SBR Dojlid Białystok – mówi menadżer klubu, Piotr Anchim.

Następna kolejka Lotto Superligi już w najbliższą niedzielę, 20 listopada. Białostoczanie zagrają o godzinie 16 na wyjeździe z Energą Manekin Toruń.

SBR Dojlidy Białystok – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0
Sun Shiyu – Szymon Malicki 3:1 (7:11, 14:12, 11:7, 11:6)
Tomasz Lewandowski – Wang Zeng Yi 3:1 (13:15, 11:9, 13:11, 11:8)
Patryk Zatówka – Tomasz Tomaszuk 3:2 (11:4, 3:11, 11:7, 12:14, 12:10)