Kamil Zdzienicki (Dojlidy Białystok)
Kamil Zdzienicki (Dojlidy Białystok) uksdojlidy.pl
W pierwszym meczu Lotto Superligi tenisiści Dojlid Białystok przegrali przy własnych stołach z Petralana Polonią Bytom 1:3.

Najciekawszy mecz pierwszego spotkania Dojlid w nowym sezonie kibice zobaczyli na samym początku konfrontacji z Polonią Bytom. Jako pierwsi zagrali Tomasz Lewandowski z Chińczykiem Wang Lichen. Pojedynek obfitował w wiele długim i efektownych wymian, w których wielokrotnie wygrywał punkty nowy zawodnik Dojlid. Bardzo doświadczony tenisista stołowy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski przez pięć setów toczył wyrównany bój z zawodnikiem gości. Ozdobą pojedynku była długa wymiana, po której Lewandowski zdobył punkt na 5:2 w czwartym secie. Publika nagrodziła tenisistów długą owacją. Czwartego seta wygrał Lewandowski 11:9 doprowadzając do remisu 2:2. W pierwszych dwóch partiach wygrał Lichen do 7 i 6, a w trzeciej górą był Lewandowski 11:8. W decydującym secie Chińczyk wyszedł na prowadzenie i dość pewnie wygrał 11:7.

W drugim meczu spotkali się najwyżsi zawodnicy swoich zespołów Kamil Zdzienicki i Patryk Chojnowski. Chojnowski po wygraniu dwóch setów do 8 i 5 w trzecim prowadził 10:8. Zdzienicki obronił dwie piłeczki meczowe. Grę na przewagę wygrał tenisista stołowy Polonii 13:11.

W trzecim pojedynku zobaczyliśmy debiutującego w Dojlidach Chińczyka Sun Shiyu. Nowy gracz białostockiego zespołu pewnie wygrał z Jakubem Perkiem 3:0 w setach do 5, 9 i 7.

Kolejny mecz to walka Tomasza Lewandowskiego z Patrykiem Chojnowskim. Po dobrym pojedynku Lewandowskiego z Lichenem kibice mogli spodziewać się także wyrównanego boju z Chojnowskim. Tymczasem zawodnik Polonii po wygraniu pierwszego seta 11:7, w drugim dość spokojnie i łatwo wygrał z Lewandowskim do 4 zapewniając Polonii zwycięstwo w całym meczu.

Dojlidy Białystok - Petralana Polonia Bytom 1:3
Tomasz Lewandowski - Wang Lichen 2:3 (7:11, 6:11, 11:8, 11:9, 7:11)
Kamil Zdzienicki - Patryk Chojnowski 0:3 (8:11, 5:11, 11:13)
Sun Shiyu - Jakub Perek 3:0 (11:5, 11:9, 11:7)
Tomasz Lewandowski - Patryk Chojnowski 0:2 (7:11, 4:11)