Tenis stołowy. Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo Dojlid Białystok

UKS Dojlidy Białystok
W pierwszym meczu Lotto Superligi w tenisie stołowym Dojlidy Białystok pokonały przy własnych stołach AZS Politechnikę Rzeszów 3:1

Do zwycięstwa Dojlidy Białystok poprowadził Aleksander Khanin, który wygrał dwa mecze. W pierwszym spotkaniu pokonał Szymona Kolasę 3:1 w setach. W kolejnym meczu spotkali się Kamil Zdzienicki i Piotr Chodorowski z Rzeszowa. Białostoczanin przegrał 1:3, ale po zaciętej i bardzo ciekawej walce.

Gospodarzy do zwycięstwa przybliżył Patryk Zatówka. Debiutujący w barwach Dojlid tenisista pokonał Rosjanina Michaiła Pajkowa 3:1. W ostatnim secie nasz zawodnik wygrał aż 11:2.

Zwycięstwo Dojlidom zapewnił Aleksander Khanin pokonując Chodorskiego 3:1. Białostoczanie wystąpili w składzie bez Azjatów.

W niedzielę białostoczanie zagrali na wyjeździe z ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz. Mecz zakończył się po zamknięciu numeru.

Dojlidy Białystok - FIBRAIN AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Aleksander Khanin- Szymon Kolasa 3:1 (11:7, 11:7, 9:11, 11:1)
Kamil Zdzienicki- Piotr Chodorski 1:3 (7:11, 12:10, 3:11, 11:13)
Patryk Zatówka- Michaił Pajkow 3:1 (9:11, 11:6, 13:11, 11:2)
Aleksander Khanin- Piotr Chodorski 3:1 (11:5, 5:11, 12:10)

Pozostałe wyniki:
KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki - KS GLOBAL PHARMA ORLICZ 1924 Suchedniów 3:1
SOKOŁÓW SA Jarosław - POLTAREX POGOŃ Lębork 3:0
KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk - ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz 3:2
LOTTO POLSKI CUKIER GWIAZDA Bydgoszcz - UCZELNIA PAŃSTWOWA Zamość 3:2
ENERGA MANEKIN Toruń - TTS POLONIA Bytom 3:1

1. SOKOŁÓW SA Jarosław 1 3 3:0
2. KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 1 3 3:1
3. DOJLIDY Białystok 1 3 3:1
4. ENERGA MANEKIN Toruń 1 3 3:1