Tenis stołowy: MOKS Słoneczny Stok Białystok - Baruch Prokadr Dojlidy WSFiZ Białystok 2:8 (wideo)

MOKS Słoneczny Stok uległ Baruchowi Prokadr Dojlidy WSFiZ w pierwszoligowych derbach Białegostoku. Zwycięzcy awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Fot. Anatol Chomicz
Słoneczni nie znaleźli sposobu na mających bardziej wyrównany skład przeciwników

Spotkanie od początku ułożyło się źle dla gospodarzy. Piotr Zdzienicki w czterech setach uległ bratu Kamilowi. Dwa sety były wyrównane, w pozostałych dominował zawodnik Barucha Prokadru. Grający trener Słonecznych Marcin Jarkowski nie sprostał Piotrowi Anchimowi, chociaż prowadził 2:1 w setach i 6:1. Zawodnik Barucha pozbierał się, doprowadził do wyrównania i po obronieniu dwóch piłek meczowych zwyciężył w decydującej partii 12:10.

Słoneczni jeszcze walczyli. Artur Białek po twardym boju pokonał grającego opiekuna przyjezdnych Piotra Napiórkowskiego, a po grach deblowych było 2:4.
Potem jednak mający bardziej wyrównany skład goście przeważali już zdecydowanie. Wygrali kolejne pojedynki i objęli prowadzenie 6:2. Mecz został rozstrzygnięty.

Obie białostockie drużyny już dziś rozegrają spotkania 11 kolejki. Baruch podejmie o godz. 16 w hali ZSRol przy ul. Suchowolca 26, a MOKS Słoneczny Stok o tej samej godzinie, w hali SP 49 przy ul. Armii Krajowej 32 rozpocznie kolejne derby, tym razem z kolneńskimi rezerwami Dojlid. (kw)