Tenis stołowy. Medalowy występ kadetów Dojlid Białystok w mistrzostwach Polski

Wspólna fotka drużyny kadetów Dojlid Białystok
Wspólna fotka drużyny kadetów Dojlid Białystok facebook/dojlidy białystok
Doskonały występ zanotowali kadeci Dojlid Białystok wygrywając klasyfikację drużynową mistrzostw Polski w tenisie stołowym, które rozegrane zostały w Rawie Mazowieckiej.

W Rawie Mazowieckiej zakończyły się mistrzostwa Polski kadetów w tenisie stołowym, w których zawodnicy Dojlid Białystok wywalczyli cztery medale. Zawody odbyły się w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.

W turnieju gry pojedynczej rozstawiony z „jedynką” Alan Kulczycki został mistrzem Polski wygrywając w finałowym spotkaniu z klubowym kolegą Michałem Wandachowiczem 4:1 (8:11, 11:4, 11:4, 11:3, 11:5).

Zawodnicy Dojlidy równych sobie nie mieli też w rywalizacji drużynowej. Zespół w składzie Wandachowicz, Kulczycki i Szymon Patejczuk zajęła pierwsze miejsce, tracąc w całym turnieju zaledwie dwa sety. W finale białostoczanie pokonali zespół Kolpingu Frac Jarosław 3:1.

Czwarty medal dla Dojlid zdobyli Wandachowicz/Kulczycki, który awansował do finału w grze podwójnej. W decydującym spotkaniu nasza para przegrała 1:3 z Marcelem Błaszczykiem (Dwójka Rawa Mazowiecka) i Dawidem Jadamem (Kolping Frac Jarosław).

- Dojlidy kolejny rok z rzędu są topowym klubem w Polsce wśród kadetów i kadetek. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego sukcesu. Na największe słowa uznania zasługują Alan i Michał, którzy zdobyli najwięcej medali - mówi menadżer Dojlid Białystok, Piotr Anchim.
W klasyfikacji drużynowej OOM Dojlidy zajęły pierwsze miejsce.