Tenis stołowy. Dobry mecz Dojlid Bialystok i wygrana z akademikami z Gdańska 3:0

facebook. Dojlidy
Dojlidy Białystok zrewanżowały się za porażkę w pierwszym meczu, kiedy to przegrali w Gdańsku 0:3. W piątek. w takim samym stosunku. ograli drużynę z Trójmiasta AZS Balta Gdańsk, w której wystąpił były gracz Dojlid Wandżi.

W pierwszym meczu Aleksander Khanin spotkał się z Szymonem Malickim. Zawodnik Dojlidy wygrał 3:0, ale pojedynek był bardzo wyrównany i przyniósł kibicom wiele emocji. Po pierwszym wygranym secie do 8, w drugim Khanin musiał bronić piłeczek setowych i zdołał przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść zwyciężając 13:11. Z kolei w trzecim secie przegrywał już 4:7, by podnieść się i wygrać do 9.

W drugim meczu Patryk Zatówka stoczył pasjonujący bój z Wang Zeng Yi wygrywając po pięciosetowej walce 3:2. Po dwóch wygranych setach Wandżi przejął inicjatywę doprowadzając do piątego seta. W nim jednak górą był zawodnik Dojlid i białostocki zespół objął prowadzenie 2:0.

W trzecim sezonie Kamil Zdzienicki pokonał Tomasza Tomaszuka i Dojlidy mogły cieszyć się z udanego rewanżu i zwycięstwa, które pozwoliło białostoczanom wskoczyć na 5. miejsce w tabeli.

Dojlidy Białystok - AZS Balta Gdańsk 3:0
Aleksander Khanin – Szymon Malicki 3:0 (11:8, 13:11, 11:9)
Patryk Zatówka – Wang Zeng Yi 3:2 (11:7, 11:9, 8:11, 6:11, 11:5)
Kamil Zdzienicki – Tomasz Tomaszuk 3:1 (11:6, 10:12, 11:9, 11:7)