MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Technotalent 2019. Już można zgłaszać projekty do tegorocznej edycji konkursu dla młodych i kreatywnych. Na innowatorów czeka 6 kategorii

Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
Od wtorku 10 września do 15 października można zgłaszać projekty w szóstej już edycji konkursu Technotalent 2019
Od wtorku 10 września do 15 października można zgłaszać projekty w szóstej już edycji konkursu Technotalent 2019 Anatol Chomicz
W tym konkursie liczy się świeżość, kreatywność, innowacyjność, zapał. Konkurs Technotalent 2019 to z jednej strony promocja młodych, uzdolnionych talentów, a z drugiej podlascy przedsiębiorcy mogą zyskać świetnych przyszłych pracowników. Zgłoś swój projekt już dziś!

- Ta nasza rodzina przyjaciół technologii to przede wszystkim uczestnicy konkursu Technotalent: studenci, uczniowie, pracownicy nauki, którzy podejmują próbuję rywalizacji nie tylko o pieniądze, nagrody, a przede wszystkim o własną satysfakcję, że potrafią robić coś unikatowego, innowacyjnego, a przede wszystkim potrzebnego - rozpoczął Adam Walicki, prezes Fundacji Technotalenty.

We wtorek organizatorzy i partnerzy wspólnie zainaugurowali szóstą już edycję konkursu Technotalent 2019. Prezes Walicki podkreślał, że ideą konkursu Technotalent jest przede wszystkim wytworzenie potencjału województwa podlaskiego. - Konkurs wytwarza pewną aurę, jest trwałym elementem pejzażu biznesowego Białegostoku i to jest - według mnie - jego największe osiągnięcie. Nie boimy się promować młodych ludzi, a przede wszystkim robimy to skutecznie - dodał Adam Walicki.

- Robimy to nie tylko po to, żeby wesprzeć młodych ludzi, budować potencjał nowych przedsiębiorstw, nowych startupów, ale robimy to także po to, by wesprzeć przedsiębiorstwa z północno-wschodniej Polski kadrami młodych zdolnych, ambitnych, kreatywnych ludzi. To jest interes, który jest obopólny. Bo dzięki naszym partnerom istnieje przepływ kadr z konkursu Technotalent do podlaskich przedsiębiorstw - dodał Marek Siergiej, przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty.

Technotalent to unikatowy projekt, bo łączy kilka środowisk. Od strony organizacyjnej i merytorycznej uczestniczą w nim przedsiębiorcy, bankowcy i trzy białostockie uczelnie: Uniwersytet Medyczny, Politechnika Białostocka i Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania.

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w szóstej edycji konkursu Technotalent ruszyło we wtorek i potrwa do 15 października. Uczestnicy będą mogli rywalizować w następujących kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Design, Technotalent Politechniki Białostockiej 2019, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2019. Tak jak w poprzednich latach zostanie przyznana nagroda dla najlepszego zespołu uczniowskiego i opiekuna zwycięskiego projektu uczniowskiego.

Technotalent 2018. Zgłaszajcie swoje projekty! Poznajcie doświadczenia poprzednich finalistów: Anima, Hermes, Oksyket, Clowler

Do wygrania są tradycyjnie nagrody finansowe, których łączna wartość wynosi 53 tysiące złotych, a także nagrody specjalne.

Szczególne znaczenie w rywalizacji konkursowej ma kategoria Design, która wraca do konkursu i która pozwala na zgłoszenie projektów z różnych dziedzin Designu: moda, architektura, urbanistyka, wzornictwo przemysłowe czy też webdesign. To działanie, które wynika z zainteresowania młodych ludzi projektami wzorniczymi.

- Design to nie tylko wygląd, a to przede wszystkim funkcjonalność, ergonomia zaprojektowanego produktu, technologia i innowacje zawarte w produkcie. Moim zdaniem najważniejsze jest to, by dobrze zaprojektowany produkt wzbudzał dobre emocje, wzruszał nas, zachwycać - mówiła Bożena Datczuk, prezes firmy Tobo, producenta mebli, która ufundowała nagrodę właśnie w kategorii Design.

Technotalenty 2018 – ci ludzie mają pomysły, jak ułatwić życie sobie i nam. Oto pełna lista laureatów

Dodatkowo zwycięzcy ze wszystkich kategorii Konkursu Technotalent 2019 otrzymają nagrodę w postaci możliwości uczestnictwa w dwudniowym specjalistycznym szkoleniu „Akademia Zarządzania Talentami” organizowanym przez Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci, doktoranci i absolwenci w wieku od 18 do 35 lat. Można się zgłaszać indywidualnie lub zespołowo, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów. Co ważne, w jednym formularzu zgłoszeniowym uczestnik może zgłosić projekt do dowolnej liczby kategorii.

Listę finalistów poznamy 9 listopada, a 11 grudnia odbędzie się gala finałowa konkursu.

od 7 lat
Wideo

Najwięksi przegrani wyborów do Europarlamentu 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny