Technotalent 2019. Już można zgłaszać projekty do tegorocznej edycji konkursu dla młodych i kreatywnych. Na innowatorów czeka 6 kategorii

Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
Od wtorku 10 września do 15 października można zgłaszać projekty w szóstej już edycji konkursu Technotalent 2019
Od wtorku 10 września do 15 października można zgłaszać projekty w szóstej już edycji konkursu Technotalent 2019 Anatol Chomicz
W tym konkursie liczy się świeżość, kreatywność, innowacyjność, zapał. Konkurs Technotalent 2019 to z jednej strony promocja młodych, uzdolnionych talentów, a z drugiej podlascy przedsiębiorcy mogą zyskać świetnych przyszłych pracowników. Zgłoś swój projekt już dziś!

- Ta nasza rodzina przyjaciół technologii to przede wszystkim uczestnicy konkursu Technotalent: studenci, uczniowie, pracownicy nauki, którzy podejmują próbuję rywalizacji nie tylko o pieniądze, nagrody, a przede wszystkim o własną satysfakcję, że potrafią robić coś unikatowego, innowacyjnego, a przede wszystkim potrzebnego - rozpoczął Adam Walicki, prezes Fundacji Technotalenty.

We wtorek organizatorzy i partnerzy wspólnie zainaugurowali szóstą już edycję konkursu Technotalent 2019. Prezes Walicki podkreślał, że ideą konkursu Technotalent jest przede wszystkim wytworzenie potencjału województwa podlaskiego. - Konkurs wytwarza pewną aurę, jest trwałym elementem pejzażu biznesowego Białegostoku i to jest - według mnie - jego największe osiągnięcie. Nie boimy się promować młodych ludzi, a przede wszystkim robimy to skutecznie - dodał Adam Walicki.

- Robimy to nie tylko po to, żeby wesprzeć młodych ludzi, budować potencjał nowych przedsiębiorstw, nowych startupów, ale robimy to także po to, by wesprzeć przedsiębiorstwa z północno-wschodniej Polski kadrami młodych zdolnych, ambitnych, kreatywnych ludzi. To jest interes, który jest obopólny. Bo dzięki naszym partnerom istnieje przepływ kadr z konkursu Technotalent do podlaskich przedsiębiorstw - dodał Marek Siergiej, przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty.

Technotalent to unikatowy projekt, bo łączy kilka środowisk. Od strony organizacyjnej i merytorycznej uczestniczą w nim przedsiębiorcy, bankowcy i trzy białostockie uczelnie: Uniwersytet Medyczny, Politechnika Białostocka i Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania.

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w szóstej edycji konkursu Technotalent ruszyło we wtorek i potrwa do 15 października. Uczestnicy będą mogli rywalizować w następujących kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Design, Technotalent Politechniki Białostockiej 2019, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2019. Tak jak w poprzednich latach zostanie przyznana nagroda dla najlepszego zespołu uczniowskiego i opiekuna zwycięskiego projektu uczniowskiego.

Technotalent 2018. Zgłaszajcie swoje projekty! Poznajcie doświadczenia poprzednich finalistów: Anima, Hermes, Oksyket, Clowler

Do wygrania są tradycyjnie nagrody finansowe, których łączna wartość wynosi 53 tysiące złotych, a także nagrody specjalne.

Szczególne znaczenie w rywalizacji konkursowej ma kategoria Design, która wraca do konkursu i która pozwala na zgłoszenie projektów z różnych dziedzin Designu: moda, architektura, urbanistyka, wzornictwo przemysłowe czy też webdesign. To działanie, które wynika z zainteresowania młodych ludzi projektami wzorniczymi.

- Design to nie tylko wygląd, a to przede wszystkim funkcjonalność, ergonomia zaprojektowanego produktu, technologia i innowacje zawarte w produkcie. Moim zdaniem najważniejsze jest to, by dobrze zaprojektowany produkt wzbudzał dobre emocje, wzruszał nas, zachwycać - mówiła Bożena Datczuk, prezes firmy Tobo, producenta mebli, która ufundowała nagrodę właśnie w kategorii Design.

Technotalenty 2018 – ci ludzie mają pomysły, jak ułatwić życie sobie i nam. Oto pełna lista laureatów

Dodatkowo zwycięzcy ze wszystkich kategorii Konkursu Technotalent 2019 otrzymają nagrodę w postaci możliwości uczestnictwa w dwudniowym specjalistycznym szkoleniu „Akademia Zarządzania Talentami” organizowanym przez Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci, doktoranci i absolwenci w wieku od 18 do 35 lat. Można się zgłaszać indywidualnie lub zespołowo, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów. Co ważne, w jednym formularzu zgłoszeniowym uczestnik może zgłosić projekt do dowolnej liczby kategorii.

Listę finalistów poznamy 9 listopada, a 11 grudnia odbędzie się gala finałowa konkursu.

Eko pracownia w Zespole Szkół w Niebocku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie