MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Dramatyczny. Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej gościł spektakl "Zemsta" (zdjęcia)

(dor)
Lwów. Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej. Teatr Dramatyczny wystawił "Zemstę"
Lwów. Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej. Teatr Dramatyczny wystawił "Zemstę" Martyna Zaniewska
Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie na Ukrainie gościł spektakl "Zemsta" przygotowany przez Teatr Dramatyczny w Białymstoku

- Owacjami na stojąco zakończył się spektakl „Zemsta” Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku we Lwowie - informuje Martyna Zaniewska z Teatru Dramatycznego w Białymstoku. We wtorek, 28 stycznia, białostoccy aktorzy zagrali w Narodowym Ukraińskim Teatrze Dramatycznym im. Marii Zańkowieckiej.

- Naszemu występowi we Lwowie towarzyszyło niezwykłe skupienie - mówi Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, wcielająca się w rolę Rejenta Milczka. - Tuż przed samym spektaklem wszyscy oczekiwaliśmy w kulisach w niesamowitej ciszy. Bardzo zależało nam na tym, aby wypaść przed tą konkretną publicznością jak najlepiej. Wiedzieliśmy, że widzowie, którzy przyszli obejrzeć nasze przedstawienie, przyszli tam dla nas – chcieli zobaczyć polską kulturę.

Henryk Talar wyreżyserował spektakl Zemsta. Kobiety górą

Teatr Dramatyczny. Zemsta na scenie. Reżyseria - Henryk Talar

Teatr Dramatyczny. Henryk Talar wyreżyserował spektakl Zemst...

- Przygotowując się do spektaklu i wychodząc na scenę czuliśmy, że uczestniczymy w historycznym momencie - dodaje . Jolanta Skorochodzka, odtwórczyni roli Podstoliny. - Miałam wrażenie, jakby wieczór we Lwowie był wieczorem premierowym. Emocje, które nam towarzyszyły były podobne do tych, które towarzyszą nam właśnie przy okazji naszych premier - mówi aktorka.

Prezentacja „Zemsty” na Ukrainie była możliwa dzięki zaproszeniu ze strony lwowskiego teatru oraz wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Piotr Półtorak - Dyrektor Teatru Dramatycznego nie kryje radości z możliwości występu na Ukrainie.

- Jestem ogromnie szczęśliwy i wzruszony przyjęciem naszego teatru przez gospodarzy we Lwowie - mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego. - Otwartość i życzliwość, z jaką spotkaliśmy się, na długo pozostaną w naszej pamięci. A reakcje widzów i brawa w trakcie spektaklu, a na zakończenie także owacje na stojąco były dla nas ogromną nagrodą i potwierdzeniem, że warto prezentować nasze przedstawienia w różnych miejscach na świecie.


Białystok. Teatr Dramatyczny - Zemsta - próba generalna. Reżyseria - Henryk Talar

Teatr Dramatyczny miał już okazję zagrać „Zemstę” poza Białymstokiem. W 2018 roku aktorzy zaprezentowali przedstawienie widzom XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie. W lutym 2019 roku zagrali dwukrotnie w Indiach (w New Delhi oraz w Dibrugarh) w ramach 20. edycji międzynarodowego festiwalu „Bharat Rang Mahotsav”. W czerwcu 2019 roku przedstawienie obejrzeli widzowie w Teatrze Dramatycznym w Grodnie oraz w Republikańskim Teatrze Białoruskiej Dramaturgii w Mińsku na Białorusi. Lwów był kolejnym miastem, w którym białostoccy aktorzy mieli okazję promować kulturę polską i województwo podlaskie poza granicami naszego kraju.

Teatr Dramatyczny zagrał spektakl "Zemsta" w Grodnie i w Mińsku

Teatr Dramatyczny podbijał Grodno i Mińsk. "Zemsta" przyjęta...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny