Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Dramatyczny gra dalej. Sprawdź marcowy repertuar. Biletów zostało już niewiele

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku po ponownym otwarciu wciąż zaprasza białostoczan na swoją widownię. W marcowym repertuarze będzie można znaleźć m.in. „Pensjonat Pana Bielańskiego” czy „Zapiski oficera Armii Czerwonej”.

Dzięki luzowaniu obostrzeń, od 12 lutego możemy ponownie odwiedzać kina czy teatry. Te białostockie robią wszystko, by przygotować swoim widzom jak najciekawszą ofertę. I chyba im się udaje, bo bilety rozchodzą się jak "ciepłe bułeczki".

– Ostatnie dni pokazały, że Teatr jest bezpiecznym miejscem i widzowie chętnie go odwiedzają, dlatego przygotowaliśmy różnorodne propozycje, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Z okazji Dnia Kobiet, który przypada 8 marca, Teatr przygotował niespodziankę. Na ten dzień zaplanowany jest spektakl „Pensjonat Pana Bielańskiego”. Widzowie oglądający tę sztukę mogą doświadczyć powrotu do przeszłości – czasów zaboru austriackiego. Przedstawienie w reżyserii Marka Gierszała będzie można obejrzeć także od 5 do 8 marca i od 11 do 14 marca.

Komediowy klimat podtrzyma także najnowsza propozycja Dramatycznego – „Boeing, Boeing”, który zachwycił białostocką publiczność i okazał się wielkim sukcesem. Farsa Marca Camolettiego przedstawia perypetie Maksa i jego trzech narzeczonych (każda z nich to stewardessa innych linii lotniczych). Maks skrupulatnie notuje godziny odlotu i przylotu kolejnych samolotów. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na horyzoncie nie pojawia się Boeing – samolot szybszy niż inne. Widzowie, którzy wybiorą się na to przedstawienie, mogą liczyć na dużą dawkę śmiechu. Spektakl będzie można obejrzeć od 18 do 21 marca oraz od 25 do 28 marca.

Marzec to również czas powrotu do nieco starszych spektakli, np. „Autostrady” (od 12 do 14 marca). Sztuka porusza temat zarówno miłości, jak i śmierci; nie brakuje w niej nawiązań do najlepszych filmów Woody’ego Allena. Następną propozycją jest sztuka „Leon i Matylda” , w której bajkowa opowieść przenika się z sensacyjnym wątkiem w tle (przypominającym thriller).

Na scenę powracają też „Zapiski oficera Armii Czerwonej” (od 19 do 21 marca), czyli najdłużej grany spektakl w Teatrze Dramatycznym (od ponad 25 lat). Krzysztof Ławniczak wcielając się w młodszego lejtnanta Armii Czerwonej, dokonuje błyskotliwego studium mentalności „człowieka radzieckiego”.

– W repertuarze będą dominowały komediowe sztuki, ale nie zabraknie również przestrzeni na chwilę zadumy – dodaje Piotr Półtorak.

„Treny” (od 5 do 7 marca) w reżyserii Grzegorza Suskiego to opowieść o utracie i żalu, które dotykają każdego człowieka. Kameralna atmosfera oraz bliskość aktorów i widzów powoduje, że publiczność staje się świadkiem procesów zachodzących w aktorach.

Wierszalińskie „Dziady” nagrodzone na I Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny