Kurier Poranny

Te cmentarze świata szokują, budzą podziw, zachwyt [ZDJĘCIA]

Wydawałoby się, że cmentarz to miejsce spoczynku po śmierci. I to jest prawda. Warto jednak pamiętać, że cmentarz to także miejsce niezwykłe, gdzie świat

Dariusz Chajewski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/56] Następne

Te cmentarze świata szokują, budzą podziw, zachwyt [ZDJĘCIA]

Wydawałoby się, że cmentarz to miejsce spoczynku po śmierci. I to jest prawda. Warto jednak pamiętać, że cmentarz to także miejsce niezwykłe, gdzie świat żywych łączy się ze światem umarłych, przeszłość z teraźniejszością, przyszłością, smutek z radością, strach z ukojeniem. To miejsce bardzo emocjonalne pod każdym względem, pełne symboliki i chęci do refleksji, przemyśleń. I zawsze jednak wygląda to identycznie. Wszystko bowiem zależy od kultury. Przygotowaliśmy dla Was niesamowite zdjęcia najciekawszych cmentarzy świata.

Czy "obiady śmierci" mogą być sposobem na jej oswojenie?

"Death dinners" - w wolnym tłumaczeniu "obiady śmierci" - to amerykańska inicjatywa społeczna, według której rodzina oraz bliscy spotykają się przy wspólnym posiłku i rozmawiają na temat śmierci. Felietonistka Agata Passent, dziennikarz Leszek Talko oraz bioetyk ks. Jan Kaczkowski ustosunkowali się w studiu "Dzień Dobry TVN" do tego kontrowersyjnego pomysłu. - Ja bym bardzo apelował, żeby nie mówić o śmierci śmiertelnie poważnie - przyznał w 2013 roku dla Dzień Dobry TVN ksiądz Jan Kaczkowski.
Źródło: Dzień Dobry TVN

Polecamy