Tauron I liga. Porażka z ZAKSĄ i sytuacja siatkarzy BAS Białystok coraz trudniejsza

Sytuacja BAS w Tauron I lidze coraz trudniejsza
Sytuacja BAS w Tauron I lidze coraz trudniejsza Wojciech Wojtkielewicz
Siatkarze BAS Białystok bez punktu. Białostoczanie w kolejnym meczu Tauron I ligi ulegli na wyjeździe ZAKSIE Strzelce Opolskie 1:3. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało już tylko 7 kolejek.

Porażka BAS Białystok z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 1:3 (20:25, 25:21, 15:25, 22:25) stawia białostoczan w coraz trudniejszej sytuacji w aspekcie ich walki o utrzymanie się w Tauron I lidze. Do końca rundy zasadniczej pozostało już tylko 7 kolejek spotkań. Do II ligi spadną trzy najsłabsze ekipy, a w tej chwili BAS Białystok zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, a do bezpiecznej strefy ma już 7 punktów straty.

Na początku pierwszego seta białostoczanie uzyskali nieznaczne prowadzenie dwoma punktami 8:6, ale szybko gospodarze doprowadzili do wyrównania 8:8, 12:12. Później ZAKSA dobrze prezentowała się w obronie i kontrach. Dobrą zagrywkę dołożył Filip Grygiel i zespół gospodarzy uzyskał znaczną przewagę 17:12, którą pewnie utrzymał do końca seta wygrywając 25:20.
Druga partia była najlepsza w wykonaniu siatkarzy BAS Białystok. Skutecznie zaczął ją Jan Lesiuk. Po jego dwóch dobrych zagrywkach białostoczanie wygrywali 2:0. On tez zakończył seta, gdy zablokował atak Filipa Grygiela.

Niestety, trzeci set nie był już tak dobry w wykonaniu podopiecznych Piotra Łuki. ZAKSA szybko wyszła na prowadzenie, które systematycznie powiększała 10:4, 16:8, 21:13. Ostatecznie BAS przegrał 15:25.

Czwarty set to walka punkt za punkt niemal do końca. Niestety, gdy na zagrywce w drużynie ze Strzelec Opolskich stanął Wiktor Klęk ZAKSA odskoczyła na trzy punkty 22:19. To zaważyło na zwycięstwie gospodarzy 25:22 i w całym meczu 3:1.
Kolejną szansą BAS Białystok na punkty będzie mecz w sobotę z AZS AGH Kraków. Tylko zwycięstwo za 3 punkty da nadzieję na utrzymanie się białostoczan w I lidze.

ZAKSA Strzelce Opolskie - BAS Białystok 3:1 (25:20, 21:25, 25:15, 25:22)
BAS: Bączek, Wnuk, Laskowski, Abramowicz, Jankiewicz, Lesiuk, Ostaszewski (l) - Podborączyński (l), Tokajuk, Witkoś, Kacperkiewicz, Stanisławajtys.

1. Politechnika Lublin 20 50 53:15
2. BBTS Bielsko-Biała 19 48 51:20
3. BKS Visła Bydgoszcz 19 47 55:21
4. Norwid Częstochowa 20 40 46:31
5. KPS Siedlce 20 37 43:31
6. Gwardia Wrocław 20 36 43:32