Tauron I liga. Kolejna bolesna porażka siatkarzy BAS Białystok

Wojciech Wojtkielewicz
Siatkarze BAS Białystok przegrali kolejny mecz w Tauron I Liga. Na własnym parkiecie ulegli AZS AGH Kraków 1:3. Białostoczanie zajmują miejsce w strefie spadkowej, a do zakończenia rozgrywek pozostało już tylko sześć kolejek.

Ten mecz w kontekście walki o utrzymanie się w Tauron I Ligi dla siatkarzy BAS Białystok był jak za sześć punktów. Tymczasem już pierwszy set pokazał, że wywalczenie chociaż jednego punktu będzie bardzo trudne. Rywale narzucili białostoczanom swoje warunki gry i bardzo szybko uzyskali znacząca przewagę punktową wprost miażdżąc gospodarzy 25:13.

W drugim secie było dobrze tylko do połowy. Białostoczanie wygrywali nawet 7:4, ale szybko krakowianie wyrównali i wzmacniając zagrywkę wyszli na prowadzenie 14:11, by wygrać drugą partię do 18.

Trzeci set wlał nieco optymizmu w szeregi gospodarzy, był wyrównany, ale w końcówce wygrany ze strony podopiecznych trenera Piotra Łuki.

Czwarta partia okazała się niestety ostatnią. Do połowy seta walka była wyrównana, ale w decydujących momentach góra byli goście z Krakowa, którzy wygrali czwartego seta do 19 i cały mecz 3:1.

BAS Białystok - AZS AGH Kraków 1:3 (13:25, 18:25, 25:21, 19:25)
BAS: Bączek, Wnuk, Laskowski, Abramowicz, Jankiewicz, Lesiuk, Podborączyński (libero) - Tokajuk, Witkoś, Kacperkiewicz, Ostaszewski (libero), Stanisławajtys.

Pozostałe wyniki: Mickiewicz Kluczbork - Krispol Września 3:2, MCKiS Jaworzno - BBTS Bielsko-Biała 0:3, eWinner Gwardia Wrocław - Politechnika Lublin 0:3, BKS Visła Bydgoszcz - Olimpia Sulęcin 3:0, KPS Siedlce - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2

1. LUK Politechnika Lublin 21 53 56:15
2. BBTS Bielsko-Biała 20 51 54:20
3. BKS Visła Bydgoszcz 20 50 58:21
4. Exact Systems Norwid Częstochowa 21 41 48:34
5. KPS Siedlce 21 39 46:33
6. eWinner Gwardia Wrocław 21 36 43:35
7. Polski Cukier Avia Świdnik 20 33 39:36
8. Mickiewicz Kluczbork 20 32 41:38