Tauron I liga. BAS Białystok - Visła Bydgoszcz 0:3. Punkty pojechały do Bydgoszczy

W pierwszym meczu Visła Bydgoszcz wygrała z BAS 3:1, w Białymstoku zwyciężyła po raz drugi, ale już 3:0 Arkadiusz Wojtasiewicz
Siatkarze BAS Białystok przegrali czwartkowy mecz z wiceliderem Tauron I liga Visłą Bydgoszcz 0:3 i są bardzo bliscy spadku do II ligi.

Zdecydowanym faworytem czwartkowego spotkania byli siatkarze Visły Bydgoszcz wicelidera Tauron I ligi. BAS natomiast walczy o każdy punkt, który mógłby wlać w ich serca jeszcze nadzieję na pozostanie w szeregach pierwszoligowców.

Pierwszy set był w miarę wyrównany, chociaż od stanu 8:8 rozgrywany był już z przewagą trzech, czterech punktów dla gości. Na skuteczne akcji Visły BAS odpowiadał atakami punktowymi Kacpra Wnuka. W końcówce bydgoszczanie wygrywali 24:19, ale podopieczni trenera Piotra Łuki zdobyli trzy punkty z rzędu i szkoleniowiec Visły szybko wziął czas, po którym Michał Witkoś zagrał z zagrywki w aut i goście wygrali pierwsza partię do 22.

W drugim secie podopieczni Marcina Ogonowskiego od stanu 7:6 dla BAS zdobyli pięć punktów z rzędu i objęli prowadzenie 11:7. Białostoczanie także odpowiedzieli serię i w połowie drugiej partii był remis 15:15. Wyrównana walka trwała do samego końca. Po ataku Wnuka BAS miał piłkę setową. Na parkiecie szalał Karol Jankiewicz, który był dobrym duchem zespołu. Drużyna zaczęła wreszcie żyć na boisku. Niestety, w samej końcówce więcej zimnej krwi wykazali goście, którzy obronili piłkę setową i po przepychance na siatce wygrali 26:24.

Trzeci set zaczął się fatalnie dla gospodarzy, bo od wyniku 0:6. Białostoczanie od samego początku, wydawali się pogodzeni z losem nie podejmując walki z rywalem przegrali do 13.