Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targowisko miejskie w Białymstoku przy Kawaleryjskiej. Do 2020 roku powstaną tu dwie nowoczesne hale handlowe (wizualizacje)

(mg)
Targowisko miejskie w Białymstoku przy Kawaleryjskiej
Targowisko miejskie w Białymstoku przy Kawaleryjskiej Spółka Lech
Obok istniejących punktów powstaną nowoczesne hale - każda o powierzchni handlowej do 2 tysięcy mkw. Tak za dwa lata ma zmienić się miejskie targowisko przy Kawaleryjskiej.

- Chcemy, by targowisko miejskie rozwijało się i to w kierunku bardziej trwałych obiektów, zadaszonych, które będą dawały lepszy komfort sprzedającym, ale również i kupującym - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Tę funkcję mają spełniać nowoczesne hale handlowe, które powstaną we wschodniej części targowiska sąsiadującej ze stadionem miejskim (1,7 ha). Ich budowę przewiduje koncepcja, która wygrała konkurs architektoniczny ogłoszony przez miejską spółkę Lech.

To właśnie ta spółka opiekuje się targowiskiem przy Kawaleryjskiej i będzie odpowiadać za cała inwestycję. Jej koszt to 12 mln zł. Do końca tego roku gotowa ma być dokumentacja i pozwolenie na budowę. Prace budowlane powinny rozpocząć się w przyszłym roku. Otwarcie hal to 2020 rok.

Kawaleryjska - Bazar ma już 20 lat. To szkoła białostockiego...

Każda hala ma mieć ok. 2 tys. mkw. W środku znajdą się wydzielone punkty handlowe, z możliwością łączenia modułów w celu stworzenia większych lokali. W każdej hali może znaleźć się ok. 80 wydzielonych boksów.

W halach będzie mógł być prowadzony handel o szerokim asortymencie: odzież, artykuły gospodarcze, ale też spożywcze, czy mała gastronomia. Nie zabraknie też pomieszczeń biurowych. W koncepcji przewidziana jest też zadaszona część obok hal, gdzie będą mogły być sprzedawane spożywcze produkty regionalne.

Do tego parkingi, ławki, zieleń, tereny rekreacyjne w tym place zabaw.

- Ta przestrzeń nie będzie tylko obiektem handlowym - mówi prezes spółki Lech Michał Stefanowicz.

Bazar Kawaleryjska. Kucharz chciał przejąć stragan Bazar Kawaleryjska. Kucharz chciał przejąć stragan

Inwestycja to 150 nowych miejsc pracy.

Co ważne budowa hal nie zakłóci handlu na targowisku. Praktycznie wszystkie obecne budki handlowe będą działać nadal. Kupcy, którzy będą chcieli przenieść się do nowych hal (na zasadzie dzierżawienia miejsca, ceny nie są jeszcze znane) będą mieć taką możliwość.

- Targowisko przy Kawaleryjskiej to największy kompleks handlowy w tej części Europy. Mamy zawartych około 1700 umów handlowych. Jest ok. tysiąca kupców - dodaje Michał Stefanowicz. Zapewnia, że spółka Lech będzie słuchać sugestii tych kupców co do rozwoju targowiska. Niewykluczone, że powstanie hal handlowych więcej, jeżeli taka będzie wola pracujących tu ludzi.

Zobacz też:

Zjawiska na niebie - kiedy i jak oglądać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny