Taras Romańczuk. Zbigniew Boniek rozmawiał z piłkarzem...

  Taras Romańczuk. Zbigniew Boniek rozmawiał z piłkarzem Jagiellonii o grze w reprezentacji Polski

  ma, krk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Taras Romańczuk może grać dla Reprezentacji Polski

  Taras Romańczuk może grać dla Reprezentacji Polski ©Wojciech Wojtkielewicz

  Taras Romańczuk zagra w reprezentacji Polski? – Chciałem dowiedzieć się, trochę uprzedzając medialne spekulacje, jakie są zamiary zawodnika Jagiellonii wobec reprezentacji Polski – powiedział portalowi Łączy Nas Piłka, prezes Boniek.
  Taras Romańczuk może grać dla Reprezentacji Polski

  Taras Romańczuk może grać dla Reprezentacji Polski ©Wojciech Wojtkielewicz

  Taras Romańczuk. Zbigniew Boniek rozmawiał z piłkarzem Jagiellonii o grze w Reprezentacji Polski


  Taras Romańczuk niedawno otrzymał polskie obywatelstwo i do razu pojawiły się dyskusje o powołaniu do kadry Adama Nawałki. Zawodnik urodzony na Ukrainie, jest wyróżniającym się w kadrze Jagiellonii, która rewelacyjnie prezentuje się po przerwie zimowej.

  Taras Romańczuk. Pomocnik Jagiellonii Białystok z polskim obywatelstwem

  – Nie chcemy nikogo ze środowiska piłkarskiego, namawiać do przyjmowania polskiego obywatelstwa i proponować gry w biało-czerwonej koszulce. To też kwestia i etyczna i dobrych obyczajów podyskutować z człowiekiem, który świetnie gra w piłkę w naszej ekstraklasie, a o polskie obywatelstwo starał się bez żadnego wsparcia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Romańczuk jednoznacznie powiedział, że jest gotów grać wyłącznie dla Polski, jeśli tylko będzie to widział selekcjoner reprezentacji Polski – powiedział Zbigniew Boniek.

  Jagiellonia Białystok. Taras Romanczuk: Kadra podobna jest do tej, która sięgnęła po wicemistrzostwo

  Taras Romańczuk otrzymał polskie obywatelstwo  Uroczyste przekazanie aktu nadania obywatelstwa Tarasowi Romańczukowi odbyło się w piątek 2 marca o godzinie 11. Dokument Tarasowi wręczył Wojewoda Podlaski - Bohdan Paszkowski.

  Romanczuk: Krótkie urlopy dają się we znaki

  Taras Romańczuk - kariera  Wychowanek MFK Kowel, w którym rozpoczął swoją karierę w 2011 roku. Latem 2012 był na testach w klubie Arsenał Biała Cerkiew, jednak kontrakt nie został podpisany. Pół roku później otrzymał zaproszenie od Legionovii Legionowo. Latem 2014 przeniósł się do Jagiellonii Białystok.

  1 maja 2016 Taras Romanczuk grał przeciwko Podbeskidziu (3:2) strzelił gola w końcówce meczu dając utrzymanie Jagiellonii w ekstraklasie  Magazyn Sportowy24 - Maciej Sawicki - sekretarz generalny PZPN o Lidze Narodów (zasadach awansu do ME, pieniądzach, stadionach na których Polacy zagrają, itp.)


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo