MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tanie lokale w dobrym miejscu już za 15 zł za metr kwadratowy

Martyna Tochwin
można wynająć za niewielkie pieniądze
można wynająć za niewielkie pieniądze
Tanie lokale w dobrym miejscu, jakie oferuje gospodarka komunalna w Sokółce to prawdziwa gratka. Cena za metr zaczyna się już od 15 zł. Inaczej jest w przypadku prywatnych właścicieli, którzy chcą dwa, a nawet trzy razy więcej. Nic więc dziwnego, że chętnych do wynajęcia lokalu od gminy nie brakuje.

Naszym atutem jest niska cena i bezpieczeństwo przy zawieraniu umów. To właśnie te dwie sprawy przyciągają do nas tych, którzy szukają lokali na usługi czy handel - mówi Antoni Jackiewicz, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sokółce.

Ma powody do radości. Żaden z ponad pięćdziesięciu gminnych lokali, przeznaczonych na wynajem nie stoi pusty.

- To naprawdę opatrzność nad nami czuwa, że mamy je wszystkie zajęte. Jeszcze tak dobrze nigdy nie było. Wcześniej zawsze mieliśmy jakieś puste pomieszczenia - zapewnia Antoni Jackiewicz.

Chętni do wynajęcia gminnego lokalu muszą stawać do przetargu. I chociaż mogą spotkać konkurentów, a cena podczas licytacji może zdecydowanie wzrosnąć, nie rezygnują. Bo windowanie cen zdarza się rzadko. Najczęściej oscylują one w granicach wywoławczej. A to tylko 15 zł netto za metr kwadratowy. Kilka miesięcy temu była jeszcze niższa - 12 zł.

- Nasz ostatnio licytowany lokal, położony w samym centrum Sokółki na placu Kościuszki osiągnął cenę 20 zł za metr. To naprawdę niewiele za taką lokalizację - przekonuje dyrektor ZGKiM.

Chętnych na taki wynajem nie brakuje, mimo że często lokale wymagają remontu, nawet kapitalnego. A to dodatkowe koszty dla nowego najemcy.

- I tak najczęściej dostosowują oni te miejsca do swoich potrzeb i wymagań np. całej sieci, które zakładają identyczny wystrój dla wszystkich swoich punktów sprzedaży czy usług - podkreśla dyrektor.

Dodaje jednocześnie, że ciągle zgłaszają się do niego przedsiębiorcy, którzy pytają o wolne lokum. I chociaż największe wzięcie mają pomieszczenia do 40-50 metrów, na większe też jest popyt.

- Pytają nawet o lokale o powierzchni 80, a nawet 100 metrów. Jednak my w swoich zasobach aż tak dużych nie mamy - przekonuje Antoni Jackiewicz.

A na jaką działalność najczęściej przedsiębiorcy szukają lokali w Sokółce? Okazuje się, że przede wszystkim na usługi, drobny handel i gastronomię. Jest też duże zainteresowanie zakładaniem nowych salonów kosmetycznych, fryzjerskich czy punktów z drobną gastronomią.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny