Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku koordynatorem politycznym Komisji ds. Polityki Gospodarczej (ECON)Komitetu Regionów UE

(dj)
Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku
Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku Wojciech Wojtkielewicz
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski został jednogłośnie wybrany na stanowisko koordynatora politycznego Grupy EA (European Alliance - Przymierze Europejskie) w Komisji ECON Komitetu Regionów Unii Europejskiej na nową jego kadencję 2020-2025.

Jako polityczny koordynator Grupy EA Tadeusz Truskolaski będzie odpowiedzialny za wspieranie organizacji prac Komisji oraz ustalanie priorytetów jej działania. Prezydent Białegostoku będzie działać w imieniu swoich kolegów z Grupy, która zrzesza lokalnych i regionalnych polityków z całej Europy.

Po dokonanym wyborze Tadeusz Truskolaski powiedział:

Funkcja koordynatora Komisji ECON pozwala mi kontynuować podjętą wcześniej przeze mnie pracę, którą rozpocząłem w poprzedniej kadencji, polegającą na rozwiązywaniu problemów społeczno-gospodarczych w państwach Unii Europejskiej. Dla Grupy EA budowanie odpornej gospodarki europejskiej jest sprawą najwyższej wagi. Niemniej jednak musi się to odbywać w sposób zrównoważony, zapewniający włączenie społeczne oraz opierać się na uczciwych i solidnych warunkach na rynku pracy. W tym kontekście podkreślamy ważną rolę gospodarki społecznej jako siły napędowej dla tworzenia miejsc pracy i innowacji społecznych. Popieramy wysiłki UE na rzecz poprawy legitymacji i przejrzystości programu handlowego UE oraz wzywamy do większego zaangażowania regionów. Wzywamy w szczególności do dokonania opartych na faktach ocen jego wpływu na szczeblu regionalnym i lokalnym, aby zapewnić odpowiednie przygotowanie władz lokalnych i regionalnych oraz przedsiębiorstw do realizacji umów handlowych.

Czytaj też: Tadeusz Truskolaski w Komitecie Regionów UE

Dodał: "Naszym głównym zadaniem w najbliższych latach będzie antycypowanie działań gospodarczych zgodnie z niezbędnym zapotrzebowaniem rynków pracy na określone kwalifikacje w wymiarze lokalnym i regionalnym oraz Europejskim. Na to wszystko należy nałożyć potrzebę skutecznego i efektywnego systemu pomocy osobom potrzebującym i niedającym sobie rady z podstawowymi problemami życiowymi w trudnym społecznym świecie. Jest to niezbędne, aby obywatele Europy mogli mieć zaufanie do tradycyjnego modelu Europejskiego. UE musi wykazać prawdziwe zaangażowanie na rzecz zwiększenia potencjału małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które stanowią podstawę gospodarki UE w zakresie tworzenia miejsc pracy na szczeblu lokalnym, a także tworzyć zachęcające otoczenie biznesowe, by mogłyby one się rozwijać. Jednocześnie UE musi zająć się przeszkodami, które napotykają MŚP, by dotrzymać kroku szybkiemu tempu, w jakim cyfryzacja, gospodarka oparta na danych, skomplikowane przepisy administracyjne czy rosnąca rola społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw przekształcają gospodarkę europejską. Nasze przedsiębiorstwa i pracownicy muszą mieć możliwość czerpania w pełni z korzyści, jakie oferuje nasz rynek wewnętrzny. W związku z tym należy także podjąć wysiłki na rzecz dalszej integracji i urzeczywistnienia rynku wewnętrznego w obszarach, w których nadal pozostaje wiele do zrobienia, np. w dziedzinie usług. ".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny