Tadeusz Truskolaski: Praca, praca i jeszcze raz praca (zdjęcia, wideo)

(art)
Tadeusz Truskolaski rozpoczyna trzecią kadencję. Zapowiada, że będzie ona spokojniejsza niż poprzednia. Bo MPEC został już sprzedany.

Wideo

Komentarze 81

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

c
czelista
W dniu 16.12.2014 o 08:24, wiolączelistka napisał:

Zobaczymy jak się rozwinie sprawa "działek pod boiska treningowe" na Krywlanach. Przyglądać sprawie powinna też nowa Rada. Rozumiem, że z PISu jest tam Chańko i Citko, a jeśli ktoś się postawi zarządowi Jagiellonii SSA to za chwilę będzie miał "dzieci białegostoku" pod oknem ale mimo wszystko czas Panie i Panowie z PIS w RM na ograniczenie strugania wałków. 

W dzisiejszych czasach samo patrzenie na ręce to zbyt mało. Trzeba wyprzedzać i starać się naprawiać to co jeszcze nie jest zepsute.

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że nasza ocena sytuacji nie jest doskonała lub całkiem błędna, ale niech ktoś z UM, jeśli nie sam Prezydent to Pani Ula wyjaśni mieszkańcom czemu miała służyć taka konstrukcja tego przetargu i niech wykaże słabości w przedstawionym przez nas rozumowaniu.

Czyli:

- dlaczego boiska treningowe tylko do piłki nożnej?

- dlaczego 8 ha i wymagane tylko 1 boisko, które jest znacznie mniejsze?

- dlaczego jest dużo mało jednoznacznych informacji, które stawiają Urząd i urzędników w uprzywilejowanej sytuacji w stosunku do Najemcy (jak będzie nasz przymykamy oko, jak nie nasz możemy się czepiać szczegółów)

- skoro głównym kryterium przetargu jest osiągnięcie najwyższej ceny ( a nie dbałość o zdrowie poprzez sport czy rozwój sprawności sportowej) powinniśmy uzyskać informację jakie kroki zostały podjęte by ten cel zrealizować? Ilu potencjalnych inwestorów zawiadomiono o przetargu, jaka jest promocja i gdzie zamieszczono informacje na ten temat. (inaczej mówiąc, czy ogłoszenie zawisło tylko na tablicy UM i w BIP czy pojawiło się gdzieś jeszcze?)

c
czekista
W dniu 16.12.2014 o 08:24, wiolączelistka napisał:

Zobaczymy jak się rozwinie sprawa "działek pod boiska treningowe" na Krywlanach. Przyglądać sprawie powinna też nowa Rada. Rozumiem, że z PISu jest tam Chańko i Citko, a jeśli ktoś się postawi zarządowi Jagiellonii SSA to za chwilę będzie miał "dzieci białegostoku" pod oknem ale mimo wszystko czas Panie i Panowie z PIS w RM na ograniczenie strugania wałków. 

 

Mimo okresu świątecznego radni miejscy powinni zwrócić się do Prezydenta Miasta o odwołanie przetargu, jako uzasadnienie podając:

- niskie wadium w stosunku do wyceny gruntu - w mojej ocenie powinno być ustalone wadium w wysokości jednorocznej opłaty (w tym przypadku 15 000zł)

- brak jednoznacznego określenia wymagań - ewentualny najemca będzie zdany na interpretację działalności przez urzędników

- brak ochrony miasta przed brakiem działań ze strony inwestora - obecnie, jeśli ktoś nie wybuduje boiska straci dostęp do działki - miasto straci 4 lata plus czas na odzyskanie działki i otrzyma za to jedynie podatek od gruntu

Na zachodzie w przypadku inwestycji na terenach miejskich przeprowadza się weryfikację finansową potencjalnego inwestora. Dzięki temu unika się sytuacji w której ktoś najpierw licytuje działkę a potem szuka dla niej finansowania. Skoro przedmiot inwestycji i czas jej realizacji jest okreslony osoba lub firma przystępująca do przetargu powinna posiadać zdolność jej "udźwignięcia" już w momencie przystępowania do przetargu. Gdyby w warunkach przetargu zawarta była klauzula, że wygrywający przetarg musi złożyć weksel własny do kwoty 25 wartości minimalnej inwestycji i w razie odstąpienia od realizacji umowy traci nie tylko dostęp do działki, ale musi także zapłacić odszkodowanie w tej wysokości byłoby pewne, że licytują osoby i firmy zainteresowane zrealizowaniem umowy, a nie tylko zabawą w licytację. . 

- podział działki na dwie 4 hektarowe zapewniłby zarówno uzyskanie dobrej ceny jak i konkurencję oraz co najmniej dwa obiekty sportowe - bo to powinny być sposrtowe obiekty treningowe nie ograniczone jedynie do piłki nożnej

c
czekista

Niskie wadium raczej służy temu, aby w przetargu wylicytowano cenę daleką od rynkowej i taką przy której prowadzenie tam działalności będzie bardzo nieopłacalne. Niskie wadium ustalano na przykład przy ogłoszeniach ZMK na wynajem pomieszczenia po dawnym kiosku Ruchu na rogu Sienkiewicza i Warszawskiej i przez długi czas ten lokal był nie wynajęty. Wróble ćwierkały, że ktoś chronił to miejsce przed powstaniem tam kantoru wymiany walut. Ale to zmieniło się dopiero po tym jak ogłoszono, że w tym miejscu miasto uzyskało w przetargu najwyższą stawkę w wysokości około 500 zł za metr kwadratowy.. Potem podniesiono cenę wywoławczą i wzrosło wadium no i zabawa w licytowanie stała się mniej opłacalna.

w
wiolączelistka
W dniu 15.12.2014 o 13:51, czekista napisał:

Przetarg jest dziwny gdyż:- wadium jest bardzo niskie.Licytować może wiele osób wcale nie zainteresowanych budową treningowego boiska do piłki nożnej- przedmiot działalności wg mojej oceny jest niejednoznacznie zdefiniowany. Czy jest gdzieś definicja obiektu "boisko treningowe do piłki nożnej".- inaczej niż w większości ogłoszeń o przetargach jest zastrzeżenie o braku możliwości jego odwołania bez uzasadnienia. Proszę podać inne przykłady ogłoszeń o przetargu z taką właśnie klauzulą. (dla przypomnienia: przetarg ogłoszono w przeddzień wyborów).- zastanawiająca jest też informacja o możliwości występowania na tym terenie chronionej fauny i flory - nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wyborcze zapowiedzi pana TT, iż na tej działce ma powstać kolejna część podstrefy SSE - jeśli są ograniczenia środowiskowe będzie to trudne lub niemożliwe więc coś tu nie do końca jest prawdą. A może to klasyczne działanie metodą wielu wyjść awaryjnych, typu chcieliśmy, ale tam ptaszki mieszkają, które trzeba chronić

 

Zobaczymy jak się rozwinie sprawa "działek pod boiska treningowe" na Krywlanach. Przyglądać sprawie powinna też nowa Rada. Rozumiem, że z PISu jest tam Chańko i Citko, a jeśli ktoś się postawi zarządowi Jagiellonii SSA to za chwilę będzie miał "dzieci białegostoku" pod oknem ale mimo wszystko czas Panie i Panowie z PIS w RM na ograniczenie strugania wałków. 

c
czekista
W dniu 05.12.2014 o 10:38, Gość napisał:

 Podaj dane  beneficjenta tej atrakcyjnej umowy.

Przetarg jest dziwny gdyż:

- wadium jest bardzo niskie.

Licytować może wiele osób wcale nie zainteresowanych budową treningowego boiska do piłki nożnej

- przedmiot działalności wg mojej oceny jest niejednoznacznie zdefiniowany. Czy jest gdzieś definicja obiektu "boisko treningowe do piłki nożnej".

- inaczej niż w większości ogłoszeń o przetargach jest zastrzeżenie o braku możliwości jego odwołania bez uzasadnienia. Proszę podać inne przykłady ogłoszeń o przetargu z taką właśnie klauzulą. (dla przypomnienia: przetarg ogłoszono w przeddzień wyborów).

- zastanawiająca jest też informacja o możliwości występowania na tym terenie chronionej fauny i flory - nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wyborcze zapowiedzi pana TT, iż na tej działce ma powstać kolejna część podstrefy SSE - jeśli są ograniczenia środowiskowe będzie to trudne lub niemożliwe więc coś tu nie do końca jest prawdą. A może to klasyczne działanie metodą wielu wyjść awaryjnych, typu chcieliśmy, ale tam ptaszki mieszkają, które trzeba chronić

j
jaga to nie wszystko
W dniu 05.12.2014 o 10:38, Gość napisał:

 Podaj dane  beneficjenta tej atrakcyjnej umowy.   

Umowa nie została jeszcze zawarta. Co do przetargu, to w mojej ocenie jest on bardzo dziwny. Ale to wymaga większej ilości czasu, aby opisać to co mnie zadziwiło. Postaram się to zrobić innym razem.

Czy umowa będzie atrakcyjna to pokaże czas. Tak samo trzeba czekać na zwycięzcę przetargu.

Nie umiem tego wytłumaczyć ani udowodnić, ale moja intuicja podpowiada mi, że przetarg ten łączy się z pytaniem pana Tadeusza Truskolaskiego do pana Jana Dobrzyńskiego w trakcie debaty: czy teren u zbiegu ulicy Świętokrzyskiej i Antoniukowskiej pozostanie terenem sportowym.

G
Gość

Nasz ogrodek to las caly by plesc niesluszne dyrdymaly

Miasto sliczne i przejezdne  zawsze bedzie pierwsze

Po co nam zaklady czy fabryki jak budzecik z gumy mamy

 

lallallaalalla 

 

Dzieci nam dostarczy ….(CDN)

G
Gość

Wszyscy jego dzielni ludzie obsadzili same katy

Teraz bedzie tylko lepiej ponad wszelkie sady

Tu kontrakcik,tu stoleczek nic nam nie uciecze

 

lalalallalalal

 

Nasz ogrodek to las caly….. (CDN)

a
autor poematu

Niewiem czy zauwazyliscie ze wybrany prezydent bardzo slabo posluguje sie jezykiem polskim i nie ma zdolnosci krasomowczych….

 

cytuje slonce bielego stoku kolesiow

 

"moja corka doktorantka(…)" (nowy tytul naukowy?! )

 

"chcesz tylko budy" (o likwidacji miejsc pracy)

 

"ja gwarantuje" (po wyborach juz nic nie gwarantowal :) )

 

"zdolni mlode ludzie" (BPNT)

 

 

 

h
heraldyk pod Laski
W dniu 05.12.2014 o 11:40, Gość napisał:

Raduje sie serce,raduje sie dusza gdy nowa betoniarka na ulice rusza.To nasz tadzik dzielny chwat betonuje nam swiatCoz z betonu,coz z granitu gdy nam brakuje zachwytu lalaalalalal   Wszyscy jego dzielni ludzie obsadzili same katyTeraz bedzie tylko lepiej dla syna czy corki  (pozniej dokoncze tekst piosenki)

 

Brawo autor!!! Wystąpmy do Redakcji KP z wnioskiem o założenie kącika poetyckiego ku czci Słońca Wschodu, Herbowego Szlachcica Ślepowrona, Tadeusza z Kapic.

 

Jest w Polsce Białoruś a dzięki naszej oddolnej inicjatywie będzie Korea Północna.  

G
Gość

Raduje sie serce,raduje sie dusza gdy nowa betoniarka na ulice rusza.

To nasz tadzik dzielny chwat betonuje nam swiat

Coz z betonu,coz z granitu gdy nam brakuje zachwytu

 

lalaalalalal  

 

Wszyscy jego dzielni ludzie obsadzili same katy

Teraz bedzie tylko lepiej dla syna czy corki

 

 

(pozniej dokoncze tekst piosenki)

a
andrew golota

Bufetowa wyruch.ała warszawskie słoiki z metrem (cieknący tunel pod Wisłą) i z zamknięciem dworca centralnego na 4 lata. 

 

Tadzio ma dla białostockich słoików kilka asów w rękawie: uruchomienie spalarni kilkaset metrów od osiedli mieszkaniowych i "trasa" Niepodległości  (6 pasm) pod oknami domków i bloków

G
Gość
W dniu 05.12.2014 o 11:00, gość napisał:

Marzenia ściętej głowy :)

 

 

 


 

Rozumiem ze wolisz rosyjskie wojska idace na berlin :)

Ten scenariusz tez jest mozliwy.

g
gość
W dniu 05.12.2014 o 10:37, Gość napisał:

Dlatego tylko rzady PIS i skuteczne dzialania sluzb antykorupcyjnych moga zlikwidowac prywate i kumoterstwo u nas w kraju!W sposob jawny na podkladce niby przetargu okradziono spoleczenstwo.

Marzenia ściętej głowy :)

G
Gość
W dniu 05.12.2014 o 09:15, jaga to nie wszystko napisał:

 Być może się mylę, ale w mojej ocenie jest to dbanie o bardzo wąską grupę mieszkańców miasta.

 

Podaj dane  beneficjenta tej atrakcyjnej umowy.

 

 

Dodaj ogłoszenie