Szukamy najlepszej poradni rodzinnej! Ranking: Zachęcamy do wypełniania ankiet ...

Redakcja
Medycyna rodzinna w Polsce świętuje w tym roku 20-lecie istnienia. To doskonała okazja, aby spróbować stworzyć ranking najlepszych poradni podstawowej opieki zdrowotnej na Białostocczyźnie. Zachęcamy wszystkie poradnie do wypełnienia ankiety i udziału w takim rankingu. Laureata wybierze specjalna kapituła, której przewodniczy dr hab. n. med. Sławomir Chlabicz, kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego w Białymstoku. Pochwalcie się sukcesami Lekarz rodzinny jest pierwszym i podstawowym ogniwem opieki medycznej w naszym kraju. Tu przede wszystkim trafia potrzebujący pomocy pacjent. Chcielibyśmy zachęcić poradnie rodzinne, działające na terenie Białegostoku i okolic do pochwalenia się swoją pracą, sukcesami i osiągnięciami. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć ranking najlepszych poradni i wybrać te, które szczególnie zasługują na wyróżnienie. Nasz ranking jest bezpłatny i nieobowiązkowy. Chęć wzięcia w nim udziału poradnie mogą zgłosić wypełniając ankietę, opracowaną przez zespół ekspertów i dostarczenie jej do naszej redakcji. Ankiety będą rozesłane do poradni, można też je pobrać z naszej strony internetowej www.poranny.pl. Ankiety mają odpowiedzieć na pytania m.in. dotyczące tego, ilu specjalistów pracuje w danej poradni, jak wygląda dostęp pacjenta do lekarza, czy placówka promuje i bierze udział w badaniach profilaktycznych itp. Prawidłowo wypełniona ankieta powinna być opatrzona podpisem i pieczęcią w dowolnym miejscu formularza. Ankieta może być przesłana w formie papierowej na adres: "Kurier Poranny", ul. św. Mikołaja 1,15-419 Białystok (z dopiskiem "Najlepsza Poradnia"), faksem na nr: 85 748 96 20 lub mailem: [email protected] Zgłoszenie udziału przyjmowane są do 30.10.2012. Nagrodzimy najlepszą Wszystkie ankiety zostaną ocenione przez naszą kapitułę, która wybierze placówkę zasługująca na miano Najlepszej Poradni Medycyny Rodzinnej 2012. Przedstawienie wyników konkursu oraz nadanie tytułów odbędzie się podczas uroczystej Gali Konkursowej, która odbędzie się pod koniec listopada. Laureatów przedstawimy też na łamach Kuriera Porannego. Laureaci konkursu uzyskają prawo do posługiwania się tytułem Najlepszej Poradni Medycyny Rodzinnej 2012 w celach marketingowych. Patronat nad rankingiem objął Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz podlaski oddział Porozumienia Zielonogórskiego. Zapraszamy wszystkich lekarzy rodzinnych do udziału w konkursie.

Regulamin Konkursu "Najlepsza poradnia medycyny rodzinnej 2012"

I. Organizatorzy Konkursu
Organizatorem Plebiscytu jest Media Regionalne Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prosta 51, 00-838 Warszawa, Oddział w Białymstoku, ul. Św. Mikołaja 1, 15-419 Białystok zwany dalej Organizatorem.

II. Założenia i cele Konkursu

Ma na celu wyróżnienie najlepszych poradni medycyny rodzinnej funkcjonujących na Białostocczyźnie.

Ranking obejmuje wszystkie poradnie medycyny rodzinnej funkcjonujące na terenie Białostocczyzny, jest bezpłatny i nieobowiązkowy. Chęć wzięcia udziału w rankingu poradnie mogą zgłosić wypełniając ankietę opracowaną przez specjalny zespół lekarzy rodzinnych. Wszystkie ankiety zostaną ocenione przez specjalistów i będą stanowić punkt wyjścia dla członków kapituły. Opiekę merytoryczną nad rankingiem sprawuje dr hab. n. med. Sławomir Chlabicz, kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego.

III. Adresaci i warunki przystąpienia do Konkursu

1. Konkurs jest adresowany do poradni medycyny rodzinnej funkcjonujących na terenie woj. podlaskiego.
2. Udział w Konkursie jest nieobowiązkowy i bezpłatny i nie wiąże się z jakąkolwiek partycypacją finansową poradni w związku z jego realizacją.

IV. Honorowy Patronat i Kapituła Konkursu

1. Honorowy Patronat nad Konkursem na zaproszenie organizatora sprawują osoby zaufania publicznego,
2. Wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę Konkursu. W jej skład wchodzą przedstawiciele organizatorów oraz eksperci- naukowcy i lekarze rodzinni.

V. Realizacja Konkursu

1. Konkurs organizowany jest w trzech etapach przeprowadzanych w określonych terminach.
ETAP I: Zgłoszenie udziału w Konkursie (termin: do 30.10.2012)

Obejmuje zgłoszenie poradni rodzinnej do udziału w Konkursie poprzez wypełnienie formularza ankiety konkursowej i dostarczenie go do organizatora Konkursu. Prawidłowo wypełniona ankieta powinna być opatrzona podpisem i pieczęcią w dowolnym miejscu formularza. Ankieta może być przesłana w formie:
papierowej na adres: "Kurier Poranny", ul. św. Mikołaja 1,15-419  Białystok (z dopiskiem "Najlepsza poradnia")

faksem na numer: 85 748 96 20
na adres poczty elektronicznej [email protected]
ETAP II: Badania oceniające uczestników Konkursu i sporządzenie listy rankingowej (termin: 2.11.2012- 17.11.2012)

Obejmuje badanie oceniające prowadzone przez ekspertów zewnętrznych, którzy na podstawie złożonych formularzy ankietowych przyznają odpowiednią liczbę punktów. Wyniki oceny będą wykorzystane do sporządzenia wstępnej listy rankingowej. Posłuży ona do zarekomendowania poradni rodzinnych z białostocczyzny. Poradnie, które uzyskają najwyższy wynik punktowy przejdą do III etapu Konkursu.

ETAP III: Ocena przez Kapitułę Konkursu i wyłonienie laureatów (termin: 19-20.11.2012)

Rekomendowani w II etapie uczestnicy Konkursu poddani zostaną ocenie przez członków Kapituły. Na posiedzeniu konkursowym eksperci oceniający rekomendowane poradnie zaprezentują członkom Kapituły Konkursu wyniki badania przedstawiając uzasadnienie oceny. Kapituła po zapoznaniu się z prezentacją i uzyskaniu ewentualnych dodatkowych wyjaśnień od ekspertów, dokona oceny własnej.

VI. Przyznawanie wyróżnień i tytułu "Najlepsza poradnia medycyny rodzinnej 2012"

1. Poradniom uzyskującym najwyższe wyniki punktowe przyznane zostaną honorowe tytuły Laureata Konkursu "Najlepsza poradnia medycyny rodzinnej 2012".
2. Przedstawienie wyników Konkursu oraz nadanie tytułów odbędzie się podczas uroczystej Gali Konkursowej ""Najlepsza poradnia medycyny rodzinnej 2012", której organizatorem jest Kurier Poranny.

VII. Promocja i warunki posługiwania się symbolami Konkursu

1. Poradniom biorącym udział w Konkursie przysługuje prawo posługiwania się informacją o udziale w Konkursie "Najlepsza poradnia medycyny rodzinnej 2012".
2. Lista uczestników Konkursu jest jawna i zostanie podana do publicznej wiadomości. Informacje o udziale w Konkursie będą wykorzystywane przez organizatorów do opracowania materiałów medialnych, prezentujących dobre przykłady realizacji zasad odpowiedzialnego biznesu.
3. Wartość uzyskanych punktów przez poszczególnych uczestników Konkursu nie będzie podana do publicznej wiadomości, a posłuży jedynie do wyłonienia laureatów Konkursu. Uczestnik Konkursu otrzyma informację o własnym wyniku punktowym.
4. Laureaci Konkursu "Najlepsza poradnia medycyny rodzinnej 2012" uzyskają prawo do posługiwania się tytułem Konkursu w celach marketingowych, a w szczególności zamieszczenia tych informacji na papierze firmowym oraz innych materiałach promocyjnych. Prawo to przysługuje przez okres 2 lat od daty ogłoszenia wyników Konkursu.
5. Laureaci głównego tytułu mogą brać udział w kolejnych edycjach Konkursu "Najlepsza poradnia medycyny rodzinnej" po upływie dwóch lat, chyba, że formuła Konkursu zostanie przez organizatora zmieniona w stopniu pozwalającym na uznanie jego odrębnego charakteru.
6. Informacje pochodzące z kwestionariusza niezależnie czy przyjmą formę ankiety papierowej czy też ankiety mailowej, są traktowane jako informacje poufne i będą wykorzystywane jedynie w celu przeprowadzenia rankingu "Najlepsza poradnia medycyny rodzinnej"

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie