Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Zgłoś się i pomóż najbardziej potrzebującym

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
pixapay.com
Potrzeba 400 wolontariuszy. Na razie głosiła się nieco ponad setka. To oni w drugi tydzień grudnia będą roznosili podarunki w ramach Szlachetnej Paczki.

Na szczęście liderów, czyli osoby koordynujące pracę wolontariuszy w poszczególnych okręgach, już mamy wszystkich – mówi Aleksandra Lulewicz z podlaskiej Szlachetnej Paczki.

Brak jeszcze tylko wielu wolontariuszy, również w samym Białymstoku. Ale gorzej sytuacja wygląda w miejscowościach oddalonych od stolicy województwa. – Nie mamy jeszcze chętnych do pomocy w Augustowie, Zambrowie, Kolnie – wymienia Aleksandra Lulewicz. I przyznaje, że ma nadzieję, że takie osoby się jeszcze znajdą. Jeśli nie – Szlachetna Paczka tam po prostu nie dotrze.
Na szczęście jest jeszcze chwila na zgłoszenia. – Bazę rodzin, z której darczyńcy mogą wybierać podopiecznych, którym chcą ufundować paczkę, otwieramy 17 listopada. Wtedy już musimy mieć też zamkniętą listę wolontariuszy – mówi Aleksandra Lulewicz. Jednak oczywiście warto nie czekać do ostatniej chwili. Bo zadaniem wolontariusza jest nie tylko wręczenie paczki, ale też rozmowa z rodziną, poznanie jej członków i ich potrzeb. W ubiegłym roku Szlachetna Paczka obdarowała na Podlasiu ponad tysiąc rodzin. – Podobny cel mamy również w tym roku – mówi Aleksandra Lulewicz.

Co ważne – można też jeszcze zgłaszać potrzebujące rodziny. Wszystkie informacje, jak to zrobić, są dostępne na stronie: www.superw.pl.

Planujesz zmianę opon? Wtedy najlepiej to zrobić

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny