Szkolenia: Poznaj i rozwiń potencjał swoich pracowików.

(peż)
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości proponuje firmom sektora MSP udział w projekcie, który, poprzez szkolenie i doradztwo, ma pomóc m.in. w podniesieniu kompetencji pracowników przedsiębiorstwa.

Rekrutacja do udziału w projekcie realizowanym (na zlecenie PARP) przez firmę PM Group LAAX trwa do końca marca, ale może zostac zamknięta wcześniej - z chwilą zakwalifikowania do działań doradczych i  szkoleniowych   trzystu przedsiębiorstw. Usługa jest w całości dofinansowania w ramach pomocy de minimis. 

Do udziału w projekcie można się zgłosić tu

Celem usługi jest wsparcie 300 małych i średnich przedsiębiorstw we wdrażaniu systemu zarządzania przez kompetencje z wykorzystaniem modeli kompetencji przedsiębiorstwa, przygotowanie Planu Rozwoju Kompetencji w przedsiębiorstwach a w rezultacie zwiększenie kompetencji pracowników.

Warunki udziału
W usłudze mogą wziąć udział: 

 • małe przedsiębiorstwa dysponujące potencjałem do wdrożenia działań z zakresu zarządzania kompetencjami lub średnie przedsiębiorstwa dysponujące ograniczonymi zasobami organizacyjno-finansowymi stanowiącymi barierę rozwoju;
 • przedsiębiorstwa, w których w realizację projektu mogą się zaangażować przedstawiciele kadry zarządzającej, kadry HR oraz kluczowi pracownicy przedsiębiorstwa
 • przedsiębiorstwa nie będące w trakcie wdrażania systemu zarządzania przez kompetencje;
 • przedsiębiorstwa, które mogą skorzystać z pomocy de minimis.

Na usługę składają się działania analityczne, szkoleniowe oraz doradcze świadczone dla małych i średnich firm, realizowane w ramach dwóch faz projektu. 

FAZA I

Uczestnicy: 300 przedsiębiorstw

Analiza

 • opracowanie raportu z analizy potencjału do zarządzania przez kompetencje
 • przygotowanie Planu Rozwoju Kompetencji
 • przygotowanie map kompetencji

Szkolenia:

 • dla kadry zarządzającej oraz kadry odpowiedzialnej za HR zakresu zarządzania przez kompetencje

Do II fazy projektu zostaną zakwalifikowane przedsiębiorstwa uczestniczące w fazie I i odznaczające się najwyższym potencjałem do wdrożenia systemu zarządzania przez kompetencje. Potencjał będzie zdiagnozowany na podstawie przeprowadzonych wcześniej analiz oraz oceny efektów wsparcia otrzymanego przez przedsiębiorcę w I fazie.

FAZA II

Uczestnicy: 100 przedsiębiorstw

Szkolenia

 • z zakresu najważniejszych procesów HR dla kadry HR
 • w zakresie kompetencji miękkich dla kluczowych pracowników przedsiębiorstwa
 • przygotowanie map kompetencji

Doradztwo:

 • w zakresie wdrażania planów rozwoju kompetencji i budowania pozytywnego wizerunku dla właścicieli i kadry zarządzającej HR

Usługa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet II. Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących. Działanie 2.1. Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki Poddziałanie 2.1.3. Wsparcie systemowe na rzecz zwiększenia zdolności adaptacyjnych pracowników i przedsiębiorstw.


Dlaczego warto przystąpić do tego projektu? - pytamy Marka Zubryckiego, prezesa PM Group LAAX

  zubrycki    - Udział w usłudze to dla przedsiębiorstwa szereg korzyści. Przede wszystkim jednak wiedza na temat kompetencji pracowników oraz możliwości zarządzania nimi. Przystępując do projektu firma otrzyma bezpłatną analizę i badanie kompetencji pracowników firmy. Dla przedsiębiorcy to doskonała okazja, aby określić, jakich kompetencji potrzebuje firma z punktu widzenia jej rozwoju a także poznać, jaki jest ich poziom w chwili obecnej.

Badanie pozwala na identyfikację tzw. luk kompetencyjnych – czyli tych obszarów, które powinny przedsiębiorcę skłonić do zainicjowania działań rozwojowych.

Ważnym elementem usługi jest pakiet szkoleń. Są to po pierwsze szkolenia z zakresu zarządzania kompetencjami. Dzięki nim kadra zarządzająca oraz kadra HR może dowiedzieć między innymi: jak zarządzać efektywnością pracowników, jak zarządzać talentami, jak rekrutować, oceniać, rozwijać pracowników.
Kolejną korzyścią są szkolenia z zakresu tzw. umiejętności miękkich - część firm biorących w usłudze, otrzyma bezpłatne szkolenia dla pracowników np. z zakresu umiejętności  komunikacyjnych, umiejętności prowadzenia wystąpień, prezentacji, umiejętności współpracy. Ostatnim elementem usługi jest doradztwo – będzie ono dotyczyć głównie wdrażania planów rozwoju kompetencji  i budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy. Podsumowując: przedsiębiorstwo biorąc udział w usłudze zdobędzie unikalną wiedzę dotyczącą posiadanych zasobów oraz potrzeb w zakresie kompetencji pracowników, co pozwala na zaplanowanie rozwoju załogi oraz całej firmy.

Kiedy firma powinna rozważyć przystąpienie do tego typu projektu?
- Jeżeli przedsiębiorca uważa, że jego firma zasługuje na lepszą efektywność i jakość zarządzania oraz podniesienie wydajności pracy i satysfakcji pracowników to może być pewien, iż jest to doskonały moment, aby z takiej usługi skorzystać.

Z pewnością wpłynie to bezpośrednio na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku, w tych trudnych czasach. To wszystko finalnie spowoduje wzrost wyników finansowych.

Jak długo potrwa realizacja projektu? 
- Do końca roku 2014.

 

Południowokoreańska oferta budowy elektrowni jądrowych.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie