Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła Disco Polo w Michałowie. Znamy już wyniki rekrutacji. Ile osób chce zostać następcą Zenka Martyniuka?

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Jerzy Doroszkiewicz
Już od września, w Michałowie ruszy pierwsza w Polsce Szkoła Disco Polo. W pierwszym etapie rekrutacji, chęć nauki w niej zadeklarowało 27 osób.

Niedawno, 10 lipca, zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wiadomo już ilu ósmoklasistów zdecydowało się na naukę w podlaskiej placówce, o której głośno było w całej Polsce. Mowa o Zespole Szkół w Michałowie, w którym zdecydowano się utworzyć klasę o profilu estradowym, ochrzczoną mianem "Pierwszej Szkoły Disco Polo".

Okazuje się, że o karierze Zenka Martyniuka marzy jak na razie 27 młodych ludzi. Pozwoli to na otworzenie jednej klasy.

- Nie mieliśmy żadnego limitu miejsc. Byliśmy przygotowani na to, że jak będzie potrzeba, to powstaną dwie klasy. Mimo że najprawdopodobniej będzie tylko jedna, jesteśmy zadowoleni z wyniku rekrutacji. W zeszłym roku, kiedy był podwójny rocznik, było 40 osób. A teraz, przy pojedynczym roczniku, i to tylko w pierwszej fazie rekrutacji, mamy 27 - przyznaje Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa.

Władze miasta liczą też na to, że obecna liczba zmieni się po ogłoszeniu wyników egzaminu ósmoklasisty i list uczniów przyjętych do szkół w pierwszym naborze.

- Zawsze jest trochę młodzieży, która nie dostaje się do swoich wymarzonych placówek. A mamy już sygnały, że u wielu jesteśmy na liście zainteresowań. Jeśli zbierze się więc kilkanaście osób więcej, nie wykluczamy otwarcia drugiej klasy. Jesteśmy na to przygotowani - mówi Sikora.

Michałowo. Pierwsza w Polsce szkoła disco polo. Oficjalnie: klasa o profilu estradowym w LO w Michałowie.

W klasie o profilu estradowym uczniowie będą realizować podstawę programową, która będzie uwzględniała również zajęcia z historii muzyki na poziomie rozszerzonym, zajęcia muzyczne, tańca i śpiewu. Ponadto do wyboru będą mieli wiele zajęć dodatkowych. Każdy będzie mógł zająć się specjalnością, która go interesuje: youtuber, konferansjerka i dj-ing czy technika sceniczna i studyjna. Co ważne, z zajęć tych będą mogli korzystać również uczniowie klas starszych.

Niektóre z przedmiotów, będą prowadziły osoby, wciąż aktywnie działające w show biznesie. Już wiadomo, że swoim doświadczeniem scenicznym i muzycznym z uczniami dzielił się będzie Marcin Miller, lider zespołu Boys.

By nauczanie było na wysokim poziomie, michałowski samorząd przeznaczył niedawno 200 tysięcy złotych na potrzeby klasy estradowej. Za 150 tysięcy złotych zakupione zostaną instrumenty muzyczne i sprzęt studyjny. Pozostałe 50 tys. zostanie przeznaczone na zagraniczne wycieczki i obozy letnie dla uczniów klasy estradowej.

Pierwsza w Polsce szkoła disco polo powstała w liceum w Michałowie. Marcin Miller Boys poprowadzi master class (zdjęcia)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny