I liga piłki ręcznej. Olimp Grodków - Śląsk Wrocław 12:46

Jarosław Staśkiewicz
Bartosz Żubrowski, podobnie jak pozostali grodkowianie, nie mógł przebić się przez obronę gości. Jarosław Staśkiewicz
Takiego pogromu nie spodziewał się nikt z kibiców Olimpu. - Musimy się szybko podnieść i walczyć w kolejnych meczach - mówił po meczu trener Zdzisław Zielonka.
Olimp Grodków - Śląsk Wrocław 12:46Drużyna z Grodkowa została rozgromiona przez lidera I ligi. Mimo wysokiej porażki kibice Olimpu podziękowali zespołowi za mecz.

Olimp Grodków - Śląsk Wrocław 12:46

Protokół

Olimp Grodków - Śląsk Wrocław 12:46 (4:20)

Olimp: Wasilewicz, Fiodor, Olichwer - Górny 4, Piech 3, Kolanko 2, Żubrowski 2, M.Biernat 1, Dziurgot, Chmiel, Smoliński, P.Biernat, Urban, Ogorzelec. Trener Zdzisław Zielonka.

Śląsk - Schodowski, Philippe - Ścigaj 11, Miszka 8, Nowak 5, Herudziński 4, Baran 4, Płonka 3, Jarowicz 3, Krupa 2, Gałat 2, Koprowski 2, Wróblewski 2. Trener Aleksander Malinowski.

Sędziowali: Mateusz Bryła i Sławomir Kołodziej (Kielce). Kary: Olimp 12 min., Śląsk 12 min. Widzów: 450.

Poprzednie dwa spotkania na własnym parkiecie grodkowianie pewnie i wysoko wygrali, ale tym razem przyjechał lider I ligi i to on był zdecydowanym faworytem.

Trudno było więc liczyć na dwa punkty, ale kibice mieli nadzieję, że zawodnicy będą walczyć i przynajmniej postraszą wrocławian.

Niestety, przyzwoita gra gospodarzy gra skończyła się po ośmiu minutach. Przy stanie 3:7 Michał Piech nie wykorzystał rzutu karnego i przez kolejne 20 minut Śląsk dał sobie rzucić tylko jedną bramkę.

Piłkarze Olimpu mieli ogromne problemy, by przebić się przez wysoki blok rywali, a próby dogrywania do kołowego kończyły się zwykle stratą.

Kiedy w końcu grodkowianom udawało się znaleźć w dogodnej sytuacji, ich strzały bronił fantastycznie spisujący się między słupkami Marcin Schodowski.

W drugiej połowie, mimo wysokiego prowadzenia, Śląsk ani myślał spuszczać z tonu i Olimp dostał srogie lanie.