Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szansa na płatny staż i pracę w Bianorze

Redakcja
Trwa rekrutacja do „Programu Student” w białostockiej spółce Bianor.

Zgłaszać się mogą studenci ostatnich roczników oraz absolwenci, którzy studia skończyli nie dawniej niż w ciągu minionego roku. Czas na złożenie aplikacji upływa 14 listopada.
Jak informuje Johannes de Haas, prezes Bianoru, celem programu jest wyłonienie wśród młodych ludzi kandydatów, którzy potencjalnie mogą zostać członkami zespołu. W ramach programu firma nie chce pozyskiwać pracowników na konkretne stanowiska. Dlatego każdy z jego uczestników może się znaleźć w dowolnym miejscu firmy w zależności od indywidualnych umiejętności, zainteresowań czy cech charakteru.

- Staż jest płatny. Rozpocznie się w styczniu przyszłego roku i potrwa 4 miesiące. Od kandydatów wymagamy znajomości języka angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym. Oczekujemy przy tym optymizmu, zaangażowania, kreatywności i umiejętności gry zespołowej

- zaznacza prezes.
Program składa się z sześciu, trzytygodniowych etapów. Podczas każdego z nich studenci odwiedzą poszczególne działy firmy: produkcję, planowanie produkcji, process improvement, zakupy, jakość i montaż. Każdy z nich zakończy się rozmową oceniającą. Postawa uczestników programu zostanie podsumowana Indywidualną Oceną Końcową. Najlepsi otrzymają szansę pracy w Bianorze w oparciu o umowę o pracę.

Tak jak np. Magda Kołakowska, ktora trafiła do Bianoru w 2010 roku. Jak wspomina, był to wówczas jeden z niewielu takich  programów w Białymstoku. - Przeszłam wszystkie działy w firmie, ale moim celem był dział Rozwoju Biznesu i praca z klientem zagranicznym. Udało się. Pracuję tam, gdzie naprawdę chciałam i tam się też realizuję.

- Po powrocie ze studiów zagranicą okazało się, że nie mam odbytych praktyk. Pojawiła się oferta z Bianoru z której postanowiłem skorzystać. Po dwóch rozmowach kwalifikacyjnych odbywających się również po niemiecku i angielsku zostałem przyjęty. Chciałem być w kadrze inżynierskiej i udało mi się zrealizować ten cel – dodaje Karol Godlewski.

A Jarosław Karolczuk, pracuje w spółce od 4 lat. Gdy nawiązywał współpracę z firmą był na ostatnim roku studiów. Przyznaje, że miał obawy czy zdoła pogodzić praktyki w pełnym wymiarze godzin ze studiami. - Było ciężko, ale naprawdę warto, bo po programie zaproponowano mi pracę. Była to najlepsza decyzja w moim życiu. Dziś jestem kierownikiem Działu Rozwoju Montażu.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny