Szachy. Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w finale centralnym

(mara)
Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce zdobyła brązowy medal i wywalczyła sobie prawo udziału w finale centralnym Jarosław Raczkowski
Piotr Kopeć, Szymon Zajkowski, Gabriel Rusałowicz i Piotr Zajkowski - to drużyna, która zdobyła brązowy medal podczas Igrzysk Województwa Podlaskiego w Szachach. Rozgrywki odbyły się w ubiegłą sobotę w Suwałkach.

Tym samym szkoła zakwalifikowała się do finału centralnego, który odbędzie się wiosną. To największy do tej pory sukces szachistów z sokólskiej jedynki.

Słowa uznania należą się również zespołowi dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce. Ta drużyna podczas igrzysk zdobyła 5. miejsce. Wystąpiła w składzie: Julia Borowska, Julia Wewiór, Karina Miron i Magdalena Tur.

Trenerem klubowym obu drużyn jest Józef Bochenko. Opiekunem ekipy chłopców jest Stanisław Polewko, zaś dziewcząt - Jarosław Raczkowski.

Wcześniej obie drużyny rywalizowały w Suwałkach o wejście do finału wojewódzkiego. Świetnie sobie poradziły, zdobywając złote medale.

W rywalizacji chłopców awansowały SP 1 Sokółka i SP 6 Suwałki. Wśród dziewcząt: SP 3 Sokółka, SP 5 Suwałki i SP 10 Suwałki. Pomiędzy 2. i 3. miejscem dziewcząt przy równych punktach dużych, małych i remisie w meczu bezpośrednim, rozstrzygnął lepszy wynik na I szachownicy. Piotr Zajkowski okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju na IV szachownicy. Z kolei Julia Borowska takie samo uznanie znalazła na III szachownicy.