Szachy. Sześć medali młodych szachistów z Podlaskiego w mistrzostwach Polski

Klara Szczotka na najwyższym stopniu podium
Klara Szczotka na najwyższym stopniu podium facebook/MUKS Stoczek 45 Białystok
W Rzeszowie odbyły się ostatnio mistrzostwa Polski młodzików i juniorów w szachach błyskawicznych i szybkich. Szachiści z Podlaskiego zdobyli sześć medali.

Szachowe mistrzostwa Polski do lat 12, 14, 16, 18 rozegrane zostały w hali Podpromie w Rzeszowie, a wzięło w nich udział ponad tysiąc zawodniczek i zawodników.

Najlepiej z reprezentantów z województwa podlaskiego spisała się Klara Szczotka (MUKS Stoczek 45 Białystok), która w kategorii do lat 14 w grze błyskawicznej wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. W 13 partiach zgromadziła aż 12 punktów. Z kolei w grze szybkiej Klara Szczotka zajęła trzecie miejsce z wynikiem 8 punktów w 11 partiach.

Ponadto w szachach błyskawicznych Iwo Karolczuk (MUKS Stoczek 45 Białystok) w kategorii do lat 16 wywalczył brązowy medal zdobywając 10 punktów w 13 partiach. Także trzecie miejsce zajęła Monika Borowik (Fundacja Jaćwież Suwałki) w kategorii do lat 12. Borowik zgromadziła 10 punktów w 13 partiach.

W mistrzostwach Polski młodzików do lat 8 w grze szybkiej Eliza Dąbrowska (KSz. Jagiellonia Białystok) zdobyła brązowy medal. Jej wynik to 8,5 pkt z 11 możliwych. Natomiast w grze błyskawicznej, także w mistrzostwach Polski młodzików, ale do lat 10 Oskar Chiszko (MUKS Stoczek 45 Białystok) wywalczył srebro z wynikiem 10 punktów w 13 partiach.