Szachy. Poznaliśmy mistrzów królewskiej gry do lat 7 i 8

MUKS Stoczek 45 Białystok
W sali SP 45 przy ul. Łagodnej rozegrane zostały mistrzostwa Białegostoku do lat 7 i do lat 8.

W dniu 20 lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku zostały rozegrane XIII Mistrzostwa Miasta Dzieci do lat 7 w szachach oraz VIII Mistrzostwa Miasta Dzieci do lat 8. Organizatorem turniejów był Międzyszkolny Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok, a kierownictwo nad zawodami sprawował sędzia główny Leszek Zega.

Przeprowadzono oddzielne turnieje dziewcząt i chłopców systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.

W mistrzostwach Białegostoku do lat 7 uczestniczyło 18 dziewcząt i 37 chłopców urodzonych w 2014 roku i młodszych.
W turnieju dziewcząt zwyciężyła Eliza Dąbrowska (KSz Jagiellonia Białystok), drugie miejsce wywalczyła Amelia Perkowska (MDK Białystok), zaś trzecie Kornelia Puławska (SP 51 Białystok).

Wśród chłopców medale zdobyli: złoty – Filip Roszkowski, srebrny – Ignacy Bukłaho, brązowy – Radosław Łukawski (wszyscy KSz Jagiellonia Białystok).

Natomiast w mistrzostwach do lat 8 uczestniczyło 32 zawodników, w tym 8 dziewcząt i 24 chłopców urodzonych w 2013 roku i młodszych.

W turnieju dziewcząt zwyciężyła Blanka Szczotka (Akademia Szachowa Białystok), drugie miejsce wywalczyła Eliza Dąbrowska (KSz Jagiellonia Białystok), zaś trzecie Alicja Polak (MUKS Stoczek 45 Białystok).

Wśród chłopców złoty medal zdobył Adam Markowski (MUKS Stoczek 45 Białystok), srebrny – Jakub Perkowski, brązowy – Ignacy Bukłaho (obaj KSz Jagiellonia Białystok).

Nagrodami dla najlepszych szachistów były puchary i medale za 3 pierwsze miejsca. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową.