Szachy. Oliwia Kiołbasa i Jakub Kosakowski (Stoczek 45 Białystok) mistrzami Polski

Oliwia Kiołbasa i Jakub Kosakowski - mistrzowie Polski w szachach
Oliwia Kiołbasa i Jakub Kosakowski - mistrzowie Polski w szachach zbiory prywatne
Znakomity występ szachistów Stoczka 45 Białystok na mistrzostwach Polski w Jastrzębiej Górze. Mistrzami kraju zostali Oliwia Kiołbasa (do lat 18) oraz Jakub Kosakowski (do lat 16).

Oliwia Kiołbasa była poza zasięgiem konkurentek. Z dziewięciu rozegranych partii wygrała osiem i raz zremisowała. Trudniej mistrzowski tytułu przyszedł Jakubowi Kosakowskiemu, który sześć razy triumfował, dwukrotnie zremisował, a raz musiał uznać się za pokonanego.

Z Jastrzębiem Góry z medalem wróciła także Michalina Rudzińska (Hańcza Suwałki), która była druga w grupie do lat 16. Niewiele brakowało, by na podium stanęła także Zuzanna Kalinowska. Zawodniczka Stoczka 45 Białystok w kategorii do lat 16 zajęła czwarte miejsce.

Zawodnicy z województwa podlaskiego zdobyli łącznie 59 punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży: MUKS Stoczek 45 Białystok – 43, a Hańcza Suwałki – 16.