Szachy. Jakub Kosakowski złotym medalistą mistrzostw Polski do lat 20

Jakub Kosakowski
Jakub Kosakowski facebook
Jakub Kosakowski z MUKS Stoczek 45 Białystok został mistrzem Polski do lat 20 w szachach

Wspaniały sukces odniósł zawodnik MUKS Stoczek 45 Białystok Jakub Kosakowski, który w turnieju rozegranym w Pokrzywnej został
szachowym mistrzem Polski do lat 20. Białostoczanin w 9 rundach zdobył 7 punktów i na podium wyprzedził Antoniego Kozaka (TS Skoczek Sędziszów Małopolski) 7 pkt i Bartłomieja Niedbałę (Pionier Jastrzębie Zdrój) 6,5.
Jakub Kosakowski równocześnie uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Świata do lat 20 w 2022 r. oraz prawo startu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski 2022.

Trzydzieste pierwsze miejsce zajął Adrian Budzisz z MUKS Stoczek 45, który zdobył 4 punkty.

W mistrzostwach Polski kobiet do lat 20 wygrała Maria Malicka z Czternastki Warszawa 8,5 pkt. Dziesiąta była Klara Szczotka (MUKS Stoczek 45 Białystok) 5 pkt, a 19 miejsce Monika Marcińczyk 3,5.