Szachowe Igrzyska i Licealiada. Zwycięstwa SP 53 Białystok i II LO Białystok

Najlepsi na poszczególnych szachownicach
Najlepsi na poszczególnych szachownicach MUKS Stoczek 45
W SP 45 w Białymstoku rozegrano finałowe turnieje Igrzysk i Licealiady Województwa Podlaskiego w szachach. Zwyciężyły białostockie drużyny SP 53 i II LO.

W finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Województwa Podlaskiego w szachach wystartowały po cztery zespoły, wyłonione w czterech półfinałach wojewódzkich. Gospodarzem i sędzią głównym Licealiady był Leszek Zega.

W Igrzyskach triumfowała SP 53 Białystok, którą do zawodów przygotowała Dorota Paszkowska. Mistrzowski zespół zagrał w składzie: Krystian Paszkowski, Maja Grabowska, Igor Jurewicz, Zuzanna Pęksa.

Drugie miejsce zajęła drużyna SP 11 Suwałki prowadzona przez Pawła Jarockiego. Ekipę z Suwałk stanowili: Mateusz Milewski, Jakub Pojawa, Hubert Pieczulis, Gabriela Wiszniewska.

Na najniższym stopniu podium Igrzysk stanęli młodzi szachiści z SSP 3 BTO Białystok, którzy grali w składzie: Antoni Dziemiańczyk, Kornel Kielczyk, Stanisław Koc, Hanna Wojtecka. Trenerką była Urszula Ulecka.

Czwarte miejsce wywalczyli zawodnicy SP 3 Bielsk Podlaski.

Natomiast w Licealiadzie mistrzami okazali się szachiści II LO Białystok (trenerka: Urszula Pytel). Złote medale wywalczyli dla swojej szkoły: Maciej Pytel, Filip Olszewski, Kinga Chomicka, Maria Koruch.

Srebrne medale wywalczyli szachiści II LO Suwałki, którzy wystąpili w składzie: Błażej Pieczulis, Sebastian Sapiński, Debora Choińska, Edyta Wysocka. Zespół przygotował Jarosław Ołów.

Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy I LO z Suwałk grający w składzie: Michał Wierzbicki, Paweł Czarniecki, Karol Gałaszewski, Julia Chmielewska. Zespół prowadził Marian Malinowski.

Czwarte miejsce zajęli uczniowie I LO Białystok.